На сайті Верховної Ради з’явився законопроект, який вводить поняття біопоховання
, передає Корупція.Інфо.
Під час біопоховання використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за п’ять років і не завдають шкоди екології.
Тож скоро в Україні можуть почати ховати не лише на цвинтарях та у колумбаріях, а й у парках.
Популярне: "Оголошення війни Росії…": Турчинов приголомшив своєю заявою
Біопоховання – це процес, при якому використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за 5 років та не завдають шкоди екології. Тіло людини ховають у еко-капсулі, і потім воно служить добривом для дерева. І це символізує не кінець, а новий початок. Схожі еко-поховання пропонують зробити і в Україні. Ховати пропонують не лише на цвинтарях, а й у колумбаріях, а і у парках.
У світі це вже стало трендом. Італійські дизайнери пропонують ховати людей у спеціальних еко-капсулах, в яких прах людини служить добривом для дерева. І це символізує не кінець, а новий початок.
Проте у звичайних парках поховань не буде. Для цього створять нові.
“Деякі люди уявляють собі таку картину, що вони прийдуть на майданчик з дітьми, а поруч будуть поховання, атракціони, гойдалки. Це зовсім інше мається на увазі”, – наголосив інженер з питань екології “Київського крематорію” Андрій Ященко.
Зараз у Києві для поховань відкритим залишилося тільки одне кладовище. Та й там скоро забракне місця. А за 2 роки закінчаться місця й у столичному колумбарії. Запропоновані новації мають вирішити цю проблему. Крім того, таке еко-поховання буде вдвічі дешевше за традиційне.
Автори законопроекту розповіли, що орієнтувались на світовий досвід.
“В світі вже є така розповсюджена назва як зелене кладовище. Або еко-кладовище. Є навіть назва британська – еко-етичне кладовище”, – сказала керівник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку Ольга Бажко.
Такі біопоховання у спеціальних парках не передбачають звичних надгробків. Лише табличка з іменем померлого, датами народження та смерті.