Підрозділи радіоелектронної боротьби зі складу Об’єднаних сил блокували проліт безпілотного літального апарата бойовиків “ДНР-ЛНР” на Донбасі.

Про це повідомив представник прес-центру штабу ООС Олексій Жуганов під час брифінгу.

“Підрозділи радіоелектронної боротьби зі складу Об’єднаних сил запобігли спробі противника провести повітряну розвідку території, яка контролюється Об’єднаними силами, блокувавши проліт безпілотного літального апарата”, – розповів він.

Жуганов зазначив, що правоохоронці зі складу підрозділів ООС забезпечують дотримання чинного законодавства у районі проведення операції.

Нагадаємо, що раніше бійці ООС на Донбасі знищили ворожий безпілотник, за допомогою якого бойовики намагалися уточнити побудову системи оборони та викрити системи вогню українських підрозділів.

Також, нещодавно, на Маріупольському напрямку збили черговий БПЛА терористів.

“На Маріупольському напрямку з метою уточнення побудови системи оборони підрозділів Об’єднаних сил противник намагався використати БПЛА типу квадракоптер “Фантом-4ˮ. Завдяки злагодженим діям спостерігачів та розрахунків чергових вогневих засобів, розвідувальне завдання повітряного шпигуна було достроково припинено на підльоті до позицій підрозділів Об’єднаних сил в районі Водяного”, – йдеться в повідомленні.

Збитий БПЛА передано фахівцям спеціальних підрозділів для вивчення зібраної ворожим безпілотником інформації, в тому числі і про колишніх власників.

Варто зазначити, що охорона на кордоні з Росією була посилена і буде у зв'язку з майбутніми президентськими виборами в країні.

За словами Олега Слободяна, помічникп голови Державної прикордонної служби України, ситуація на кордоні з Росією в даний час залишається напруженою, але контрольованою.

"Зараз на лінії українсько-російського кордону посилені заходи безпеки у зв'язку з підвищенням рівня загрози в період президентської кампанії і виборів президента України, тому там посилені прикордонні наряди, як в пунктах пропуску, так і поза ними, проводяться також і інші заходи в контрольованих прикордонних районах іншими правоохоронними органами ", – сказав Слободян.

Він додав, що з початку 2019 року ДПСУ не впустила в Україну понад 2 тисячі громадян Росії, при цьому тільки за минулу добу перетнути російсько-український кордон не дозволили 25 росіянам. Також Слободян заявив, що на територію країни намагаються проникнути "завербовані російськими спецслужбами громадяни України".