США повинні надати Україні летальне оборонне озброєння і статус свого "головного союзника" поза НАТО, щоб стримати агресію Кремля, передає Корупція.Інфо

Популярне: ШОК!!! На Київщині затримали групу сутенерів, які постачали повій гостям “Євробачення”

Таку заяву зробив колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Расмуссен нагадав, що Україна є єдиним партнером НАТО, який бере участь у всіх операціях і місіях під проводом Альянсу.

"У свою чергу, НАТО підтримує зміцнення спроможності України захищати себе. Чітко й очевидно, що Україна є одним із найнадійніших партнерів НАТО, і наша відданість у підтримці України в протистоянні російській агресії є непохитною", – наголосив він."Переконаний, що зараз настав час для союзників з НАТО, і особливо США надати Україні оборонну летальну зброю. Це матиме ефект стримування перед збройними силами, які підтримуються Росією", – зазначив колишній голова Альянсу.

Расмуссен також відстоює позицію, щоб США надали Україні особливий статус – "головного союзника" (MNNA) поза НАТО.

"Це не надасть гарантій безпеки для України, але забезпечить потенційний доступ до деяких видів зброї, а також, що найбільш важливо, це стане потужним сигналом Росії про зобов'язання Вашингтона щодо України", – пояснив він.


"Якщо особливий статус головного союзника поза НАТО буде надано, це також означатиме з боку Вашингтона підтримку членства України в НАТО і безальтернативність цієї перспективи", – додав екс-генсек НАТО.