Для Кремля прийнятні кандидати – це Бойко і Рабінович. Але там не дуже вірять в їхню перемогу.
Про це в інтерв'ю розказав політолог Володимир Фесенко.
"У Росії немає повної довіри до Юлії Тимошенко. Хочуть, щоб від промосковського табору був один кандидат. Але якщо навіть він вийде у другий тур, то програє незалежно від того, хто буде з ним у парі.
На думку експерта, Кремль прагне вийти з конфлікту на Донбасі, чекає результатів українських виборів.
"Путін не хоче робити подарунків Порошенку. Не буде домовлятися з ним. Але якщо Петро Олексійович залишиться на другий термін – доведеться.
З Тимошенко Путін також буде домовлятиметься. Вона теж готова йти на такі переговори. Вони мали досвід компромісних домовленостей у 2009 році. Йдеться про підписання газової угоди між тодішніми прем'єр-міністрами Росії й України Володимиром Путін та Юлією Тимошенко проти волі президента Віктора Ющенка.", – говорить Володимир Фесенко.
Тимошенко розуміє, що не може піти на будь-які поступки, вважає політолог.
"Суспільство не сприйме. Думаю, що максимум, про що вона може домовитися з Путіним – про замороження конфлікту на Донбасі й припинення вогню.
28 відсотків виборців вважають її прокремлівським кандидатом. Юлія Володимирівна намагається нейтралізувати такі підозри. Тому говорить, що вона – за НАТО і Євросоюз, проти домовленостей з Росією за будь яку ціну", – додає він.
Окрім того, політолог пояснив чим Тимошенко збирається приваблювати виборців.
"У Тимошенко буде поєднання якихось привабливих для виборця ініціатив, які можна назвати популістськими. Підвищення пенсій та зарплат – це традиційний крок.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
Також вона буде надсилати сигнали західним партнерам у вигляді реформ. Якими саме вони будуть – поки невідомо. Незрозуміло також що буде з тими реформами, що вже почали.
Тимошенко має дати відповідь на ці питання.
Зараз Тимошенко має дуже непогану рейтингову ситуацію. З точки зору динаміки зміни поколінь, наступні президентські вибори – це вже буде шанс для молодших політиків. На цих ще домінують представники покоління Тимошенко-Порошенко.
Вони пройшли жорстку школу виховання 90-ми роками. Спочатку в бізнесі, потім у політиці. Вони дуже стійкі та звикли до жорсткої боротьби. У більш молодих такої звички немає. Тому вони поки не готові конкурувати з цими титанами української політики", – сказав Фесенко.