Патріарх Київський і всієї Руси-України, глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав Росію припинити агресію проти України, а українським політикам порадив об’єднатися перед спільною загрозою. Відповідне звернення опубліковане на його сторінці у Facebook через агресію Росії в Азовському морі.

"Дотепер Кремль намагався брехнею приховувати свою агресію проти Української держави, використовуючи війська без розпізнавальних знаків, прикриваючись місцевими колаборантами, розповідаючи про "громадянську війну на Донбасі" та "самовизначення народу Криму". 25 листопада 2018 р. Російська Федерація вчинила відкритий акт агресії проти України, який вже не приховує. Український народ може дати лише одну відповідь на цей напад – мужньо протистояти ворогу, ставши на захист рідного краю, на захист своєї державності та свободи… Роблячи висновки з минулого ми повинні бути далекоглядними і розуміти: від нашої готовності дати рішучу відсіч завойовнику залежить майбутнє для кожного куточка України, майбутнє наступних поколінь, майбутнє всього українського народу", – зазначив патріарх УПЦ.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

“Закликаю політиків відкласти суперечки й об’єднатися. Адже якщо ворог зруйнує саму нашу державність – про які посади піклуватися, де будете керувати? Закликаю до єднання все українське суспільство, бо без перемоги не буде ні реального світу, ні благополуччя, ні щасливого майбутнього для кожного з нас”, – йдеться в заяві.

Філарет також звернувся і до росіян, назвавши їх братовбивцями, які прийшли в будинок до колись братнього народу проливати кров і поневолювати.

“Схаменіться і припиніть чинити зло. Сховайте меч і поверніться в свій будинок. Ви не боїтеся ні закону людського, ні наслідків власних злочинів. Думаєте, що брехнею можна все приховати, а правом сильного – виправдати? Тому знайте і пам’ятайте: Бог все бачить і кожному воздасть належне”, – сказав патріарх.

Церква Київського патріархату закликає благословення на українських воїнів, які захищають країну від агресора: “Пам’ятайте: з нами правда, тому – з нами Бог, а де Бог – там перемога”.