Війська РФ продовжують вилітати та бомбити острів Зміїний.

Про це повідомила начальниця об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час інформаційного телемарафону.

“Ворог продовжує вишукувати можливості довести, що у нього є ще якісь сили для того, щоб переконати нас у своїй “могутності”. І що він може ще зробити, як тільки час від часу вилітати та бомбити острів Зміїний? Оскільки намагається переконати хоча б своїх, що вони ним володіють і його якось контролюють. Це була спроба розвідки, чи не розгорнуть там гарнізон, який можна знищити. Але поки вони б’ють по тій техніці, яку залишили самі”, – сказала вона.

Гуменюк також зазначила, що інформація про просування Збройних сил України в Херсонській області поки що залишається на рівні легкого військового шифрування. Українські війська мають «певні здобутки» на півдні України.

«Війська РФ облаштовують собі чергові рубежі оборони, намагаються укріпити їх за допомогою залізобетонних конструкцій, Тому що усвідомлюють, що треба буде ще якось утриматись за херсонську землю. Хоча наші підрозділи, роблячи свої просувні кроки, не дозволяють їм такого. Є певні здобутки, але ми маємо закріпитися на цих територіях, і лише тоді зможемо про це проголосити. Тому що кожного разу, коли проводиться зачистка звільненого населеного пункту, ворог використовує авіаційні удари і б’є по тих позиціях. Тому ми дуже обережні в прогнозах і оголошеннях», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

“Просування є, і ті, хто в ньому задіяні, знають де воно і наскільки. Учасники цього процесу з боку мирного населення вже знають і дотримуються нашого режиму тиші. Ми їм вдячні. Ще трішечки й оголосимо населені пункти, які звільнені, і території”, – сказала вона.

Битва за Херсон стане вирішальною у війні Росії проти України. Про це політолог та публіцист Андрій Піонтковський розповів в інтерв’ю ВВС.

“Росіяни мають намір взяти Слов’янськ, а українці – звільнити окупований Херсон. Це один із найгостріших моментів війни. Саме битва за Херсон стане вирішальною в російсько-українській війні. Крім військового, звільнення міста матиме величезне політичне, психологічне і символічне значення для обвалу масової підтримки путінської так званої “спецоперації” серед російської еліти та громадян”, – вважає він.

На його думку, влітку Україна поверне Херсон.

“Думаю, це станеться у серпні. Контрнаступ i звільнення окупованого Херсона стане шоковою терапією для росіян. Я маю на увазі, для того глибинного телевізійного люду, зомбованого пропагандою. І всередині путінського бункера. Кожному соратнику Путіна буде зрозуміло, що війну програно. Після цього розпочнеться падіння режиму”, – зазначив він.

За його прогнозами серйозні політичні зміни всередині Росії відбудуться швидко, але при владі будуть “такі самі негідники, які разом із Путіним відповідальні за цю війну”.

“Я не маю на увазі прихід певних демократичних сил. Ні, до влади прийдуть такі самі негідники, які разом із Путіним відповідальні за цю війну. Та вони будуть змушені зайняти більш реалістичну позицію. І погодитися на консолідовану формулу Заходу”, – вважає він.

Піонтковський наголосив, що після цього можуть розпочатися переговори щодо відновлення повної територіальної цілісності України. Поки російські війська не відійдуть на позиції 23 лютого, Київ не погодиться на припинення вогню.

Нагадаємо, у Повітряних силах пояснили, що потрібно для швидкого звільнення півдня. Про це розповів речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“Авіація у суміші з артилерією дійсно може допомогти у швидкому визволенні наших територій”, – сказав він.

За його словами, Україна має штурмову та бомбардувальну авіацію, армійську авіацію Сухопутних військ (ударні вертольоти та Мі-8, які теж є бойовими).

“Це все у нас працює щодня. Ми щодня завдаємо ракетно-бомбових ударів по противнику, винищувачі прикривають це все з повітря”, – зазначив речник.

Проте, на його думку, якби Україна мала сучасні американські літаки із сучасним озброєнням, особливо ракетним, а також радари, які можуть з повітря знищувати системи ППО противника, ударна авіація, яка є в України, могла б допомагати просуванню наземних військ з якомога менших втратами.

“І тут на передову роль виходить наша артилерія. Ми вже отримали HIMARS, гаубиці M777, які за допомогою розвідданих, безпілотних літальних апаратів можуть завдавати ювелірних високоточних ударів”, – додав він.