Армія російських окупантів зосередила всі зусилля на Бахмутському напрямі. За добу наші воїни не втратили жодної позиції. Про це пише в своєму Telegram-каналі заступник міністра оборони Ганни Маляр.

За її словами, схід залишається епіцентром бойових дій. Ворог зосередив сили на п’яти напрямках одночасно – Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Лиманському, Шахтарському. Водночас у всіх напрямках протягом доби дії ворога були безуспішними.

«На Бахмутському напрямку ворог докладає більше зусиль. У Бахмут стягнуті вагнерівці з усіх інших напрямів, де виконували бойові завдання. На тих напрямках їх замінили на військових регулярної російської армії. Наші воїни міцно тримають оборону Бахмута та околиць міста. Жодної позиції в Бахмуті за добу не втрачено», – додає заступник міністра оборони.

В той же час власник терористичної ПВК Вагнер Євген Пригожин заявив, що існує великий ризик оточення його найманців у Бахмуті, оскільки фланги, які тримають російські військові, «тріщать». Про це повідомляє пресслужба Пригожина у Telegram.

Він знову поскаржився на відсутність «достатньої кількості» боєприпасів для контрнаступу.

«Зважаючи на скорочення особового складу, ПВК Вагнер змушена була передати фланги військовим. Існує серйозний ризик оточення ПВК Вагнер у Бахмуті внаслідок провалу флангів. Фланги вже тріщать і провалюються. За відсутності боєприпасів „м’ясорубка“ запрацює у зворотному напрямку: ЗСУ знищуватимуть ПВК Вагнер», — заявив він.

Також Пригожин знову повторив, що Бахмут нібито не має стратегічного значення. Нібито «вагнерівці» і російська армія там знаходилися, щоб «перемелювати живу силу противника» і дати можливість російській армії провести мобілізацію.

Але попри бої у Бахмуті, за словами ватажка «вагнерівців», ЗСУ все ж таки зібрали сили для контрнаступу.
В свою чергу військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан зазначив, якщо ПВК “Вагнера” отримує озброєння від міністерства оборони Росії, вони точно підконтрольні російським генералам. Пригожин може говорити будь-що, проте його командири, які зараз в Бахмуті, точно розуміють – як тільки почнуть виконувати самостійні дії, російська армія їх знищить з тилу.

«Вони затиснуті зараз між українськими військами та російськими військами. Там 4 тисячі “вагнерівців” й 40 тисяч лінійних російських частин. Якщо генералам щось не сподобається, якщо вони позначать ОЗГ Пригожина, як дезертирів, – вони їх просто розстріляють під час відходу», – пояснив військовий експерт.

“Прориватися з боєм через російські частини може закінчитися не зовсім так, як вони собі планують”, – наголосив Світан.

За його словами, Пригожин – звичайна “балакучаголова”, яка немає ніякого відношення до військових дій. Він має медіахолдинг та медіаімперію, тому починає вимолювати вихід ОЗГ з Бахмута. Він чудово розуміє, що ще декілька тижнів й від них нічого не залишиться. З втратами по 500 людей за добу чи навіть по 100 – їх не залишиться вже до кінця місяця.

В кінці військовий експерт зазначив, що росіяни показали всім майбутнє їх армії. Один танк Т-34 на параді – й то, який, скоріш за все, поставлять на постамент.

«Найкращим постаментом буде мавзолей Леніна й зверху танк Т-34. Далі росіяни ще декілька десятків років будуть продовжувати туди ходити молитися» – підсумував Роман Світан.

На його думку, це майбутнє російської армії після поразки у війні, численних санкцій та знятих репарацій, після перемоги у позовах України проти Росії. У ворога не залишиться грошей ні на що, крім цього старого Т-34.