Миколаїв буде у відносній безпеці, якщо росіян відкинуть на кілька десятків кілометрів після звільнення Херсону, бо більшість зброї б’є на понад 100 км.
Про це повідомив пресофіцер ЗСУ Миколаївської ОВА Дмитро Плетенчук в етері Еспресо.
“Головна проблема того, чому в Миколаєві важче, чим в Одесі – більшість озброєнь мають дальність 100-110 км. “Торнадо-С” – найбільша з них. Якщо їх відсунути на цю відстань від Миколаєва, на кілька десятків кілометрів від лівого берега Дніпра на Херсонщині, то можна буде вважати, що місто більш менш у безпеці. Головне – те, що Миколаїв забирав воду з Дніпра через Херсон і поки ми не звільнимо територію, ми будемо далі мати з водою в місті”, – сказав він.
Подальше звільнення окупованих територій можливе за наявності відповідних ресурсів. Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов, пише OBOZREVATEL.
«Цілком очевидно, що якщо ми маємо в достатній кількості озброєння та боєприпаси, ми маємо можливість йти вперед. Відповідно, якщо ми маємо певні обмеження, то реалізувати якісь проекти вкрай складно. Є ще один дуже важливий фактор — втома особового складу. Контрнаступ — це історія дуже енерговитратна та напружена. Тому періоди контрнаступу повинні чергуватись з періодами оперативної паузи, коли підтягуються додаткові ресурси — людські, матеріально-технічні та інші — щоби з новими силами переходити в наступ», — заявив він.
«Очевидно, що ситуація на Бахмутському напрямку, в районі Авдіївки, Мар’їнки та Красногорівки, залишається вкрай складною. Росіяни постійно намагаються атакувати наші позиції та мають деякі успіхи. Щодо району Лимана у напрямку на Сватове, Рубіжне та Лисичанськ, то там є ознаки загострення ситуації. Ще 3−5 днів тому українські підрозділи проводили контрнаступні дії. Потім вийшли на етап, коли їм треба було взяти ту саму оперативну паузу. Але на момент оперативної паузи росіяни теж почали підтягувати резерви на Сватівський напрямок з метою повної зупинки українського контрнаступу. У напрямку Рубіжне — Лисичанськ вони підтягують усі можливі резерви, щоб піти у глуху оборону, не даючи жодної можливості українським силам просуватися вперед», — сказав Селезньов.
Він упевнений, що результат залежить від дій усіх учасників цього процесу.
«Думаю, найближчим часом ситуація на східному фланзі фронту суттєво ускладниться. Говорити про масштабні успіхи українських сил оборони поки не доводиться», — вважає експерт.
Окупаційні війська рф здебільшого до зими намагатимуться утримати вже зайняті позиції на півдні та сході України без активних наступальних дій.
Такий прогноз озвучив генерал армії, екс-глава Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, коментуючи скандальну заяву спікера президента росії Дмитра Пєскова, що, мовляв, росія знову захопить деокуповані території України після успішних контрнаступів ЗСУ.
«Думаю, що сьогодні на нашу користь грає час, хто матиме перспективу ефективних дій і, наприклад, наступальних операцій зі створенням передумов до більш стратегічного наступу. Це якраз дасть передумови не тільки для наступу, а й звільнення територій більш ефективно, об’єднуючи потужні сили, як на сході (насамперед Луганський напрямок — Лисичанськ-Сєвєродонецьк), так і на півдні, замкнувши угруповання росії біля Херсона, це саме той формат, який сьогодні дозволить звільняти наші території, а не навпаки. росія їх не захоплюватиме», — прогнозує він.
Іншими словами, не можна давати ворогові можливості зібратися з силами і закріпитися на захоплених позиціях — адже згодом військові рф отримають можливість оговтатися від поразок і підтягнути резервні частини, у тому числі із залученням мобілізованих, яких «вже в 80 центрах готують по всій росії, оскільки побачили, що необстріляні військові, навпаки, створюють їм великі проблеми».
На думку генерала, у найближчі 2−3 місяці ворог підтягуватиме резерви та стримуватиме наші наступальні операції, щоб створити лінію оборони на зиму та тримати умовну ділянку території на Запоріжжі, на Херсонщині, можливо, на Донеччині-Луганщині.
І це вже будуть окремі осередки/регіони, де вони зміцнять позиції за рахунок підтягнутих нових резервів, чергових мобілізованих зі старою технікою, яку знімають зараз із зберігання, а також новою високоточною технікою, яку вони намагалися або планували продати за кордон.
Тому, незважаючи на те, що Маломуж не говорить прямо про необхідність добити військових росії цього року, такий висновок напрошується сам з усього ним сказаного.