Перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін розповів, що в організмі померлого народного депутата Антона Полякова окрім метадону й алкоголю, знайшли димедрол, який підсилює дію наркотиків. Про це заявив Єнін в етері на hromadske.
Раніше у МВС розповіли, що в організмі померлого Полякова виявили алкоголь та метадон – наркотичний лікарський засіб. Згодом з’ясувалося, що мовиться про суміш кількох речовин.
“Ми завершили одну з експертиз. І точно можемо сказати, що це метадон з примішками димедролу. По-простому кажучи, це так званий “вуличний метадон”. Метою димедролу є посилення дії наркотичної речовини.
Єнін уточнив, що просто так у аптеці димедрол купити не можна, тому силовики впевнені, що його купили не в офіційній аптечній мережі. Він зазначив, що слідство ще триває, тому правоохоронці не можуть прокоментувати, звідки ця речовина потрапила в організм. Перший заступник глави МВС уточнив, що досі немає доказів щодо насильницької смерті Полякова, проте й не відкидають таку версію.
Раніше МВС знайшло у померлого народного депутата 10 тисяч гривень і 800 доларів готівкою. А крім цього – два катетери з речовиною бурого кольору. Що це було – наразі не уточнювали.
Ще раніше смерть Антона Полякова прокоментував Валерій Кур, колишній начальник управління кримінальної розвідки українського МВС. На його думку, найімовірніше, що політик вживав метадон самостійно. Мовляв, у протилежному випадку він би точно мав відчути, як вводять цю речовину. Адже та дуже уповільнює людину.
Натомість Дмитро Разумков, який ще донедавна обіймав посаду спікера парламенту, зовсім іншої думки. Він не вірить, що його колега міг вжити небезпечну речовину сам. Адже це, на думку політика, зовсім би не відповідало тій поведінці, яку зазвичай проявляв Антон Поляков.
Нагадаємо, Поляков раптово помер 8 жовтня – йому стало зле в таксі, чоловіка намагались реанімувати лікарі швидкої, пізніше медики констатували смерть. Тоді ж зранку, 8 жовтня, із приміщення комітету ВР Скороход забрала швидка. За словами очевидців, нардеп була у стані шоку. Вона, зокрема, намагалася додзвонитися до померлого Полякова і кричала, що вагітна. Окрім того, “Сьогодні” зібрав версії загибелі нардепа, які звучали з вуст його колег, знайомих і правоохоронців.
Не витримало серце
За результатами розтину, смерть народного депутата настала в результаті гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця. Але його колеги по парламенту не вірять, що смерть була природною, адже Полякову було 33 роки, він вів активний спосіб життя і займався бігом.
Отруївся небезпечною сумішшю
Пізніше ЗМІ оприлюднили нові версії від джерел в МВС: “Або він сам отруївся чимось, або його отруїли”. На цю думку правоохоронців наштовхнув факт, що в таксі Полякова нудило і він блював. Наступного дня з’явилися результати експертизи з токсикології: в крові померлого виявили алкоголь і метадон. Ця суміш може спровокувати летальний результат. Але, на думку експертів, Поляков ці речовини самостійно прийняти не міг.
Смертельну речовину підмішали
Правдивість припущень про отруєння підтвердив начальник Головного управління Національної поліції в місті Києві Іван Вигівський. Він заявив, що за кілька годин до смерті Поляков вживав алкогольні напої разом з Рустамом Джамбулатовим, помічником народного депутата з групи “За майбутнє” Анни Скороход і однофамільцем кримінального авторитета. Можливо, він міг підмішати отруту в спиртне. Але цю версію спростовує лікар-кардіолог, оскільки, згідно з висновком судмедекспертизи, смерть Полякова настала в результаті ішемічної хвороби серц
Прибрали політичного конкурента
Антон Поляков, будучи народним обранцем, вже активно будував плани на політичне майбутнє і вів переговори щодовисунення своєї кандидатури в мери Чернігова на найближчих виборах. Про це він заявляв рік тому в інтерв’ю регіональному телеканалу UA: ЧЕРНІГІВ. Також його товариш в парламенті Євгеній Шевченко зізнався, що вони обговорювали план зі створення спільної партії. Шевченко назвав Полякова “бунтарем”, адже раніше у нього був не один конфлікт на ґрунті його діяльності.
Вів земельні війни
Журналіст, який поїхав на округ покійного нардепа-мажоритарника, поспілкувався з місцевими жителями, які озвучили нові зачіпки. За кілька днів до смерті Поляков вступив в конфлікт з місцевими аграріями в селі Количівка. Політик вимагав скасувати несанкціоновану висадку біля водойми, домагався відкриття кримінального провадження.