В районі Бахмута, Соледара, Курдюмівки і Білогорівки на цей момент перебуває близько 5 тисяч “вагнерівців” і в 5-10 разів більше солдатів регулярної російської армії.

 

“У Бахмуті вони виконують бойові завдання, нічого не змінилося. Підійшла техніка, танки, достатня кількість боєприпасів у російських військ, у Пригожина чи ні – не важливо”, – розповів військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, окупанти намагаються продовжити видавлювати українські війська, але у них це не виходить. Командири ЗСУ, які керують обороною Бахмута, не дали росіянам виконати їхнє завдання – повністю взяти під контроль місто до 9 травня.

“І в цьому важкому становищі ситуація буде для нас, поки розвинеться наш наступ вже до прориву, до цього каскадного обвалення, до виходу десь на 20-30 км, поки не дійдемо до другої-третьої ліній оборони. А далі рух в залежності від планів нашого Генштабу. У нього вистачає професійної майстерності, наші генерали – досить непогані військові командири і стратеги. Наступ почнеться не в двох напрямках, а в трьох і більше”, – вважає Світан.

На думку експерта, буде одне основне, два другорядних і кілька відволікаючих маневрів. Наступальні дії пройдуть уздовж всієї лінії фронту.

“Вони вже почалися і кілька днів йдуть, я про них якраз і говорю. Висунення нашої розвідки і посилена робота артилерії – це і є початок наступальних дій. Але точно де не почнуться широкі наступальні дії, це на Донбасі”, – підкреслив він.

Світан додав, що ЗСУ будуть відсікати Донбас від Росії і брати угруповання ворога в кліщі. Потім буде проходити зачистка військових РФ, у яких на той час не буде вже боєприпасів.

“Справа не в “закусці”, а в тому, що його неможливо звільнити фронтально: Донецьк, Макіївка, Ясинувата, Шахтарськ, Зугрес – це така велика агломерація, наступати дуже складно. І це висоти, перевищення над рівнем моря 300-350 метрів, а наступати вгору, на височині дуже складно. “Розумний в гору не піде, розумний гору обійде”. Його треба обходити, брати в кліщі, виходити на Луганськ і відсікати від Росії. Потім зачищати вже військові частини РФ, які залишаться на Донбасі без боєприпасів і амуніції”, – підсумував експерт.

Варто зазначити, що небезпека масштабного оточення сил української армії з боку окупантів в Бахмуті, ймовірно, минула. Міноборони РФ більше не ставить це за мету, а некваліфіковані підрозділи ворога не здатні утримати фланги навколо міста, щоб це здійснити.

До такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Там вважають, що оборонне відомство Росії продемонструвало перші ознаки депріоритизацію зусиль на Бахмутському напрямку ще у січні 2023 року. Про це свідчить припинення вербування на фронт в’язнів ПВК “Вагнер”.

Тоді ж в січні засновник формування Євген Пригожин спробував активізувати зусилля “вагнерівців” на напрямку фронту Соледар-Бахмут та розпочав публічно звинувачувати Міноборони РФ у відсутності підтримки.

Вже в березні короткочасно РФ спромоглася посилити постачання ресурсів до Бахмуту, відправивши на цей напрямок повітряно-десантні війська та танки Т-90. Однак вже 24 квітня Пригожин звинуватив МО у “зраді” та оголосив, що під Бахмутом розгорнули некваліфіковані підрозділи, які не здатні виконувати задачі.

Це призвело до ситуації, що російські фланги біля Бахмута та на інших подібних укомплектованих ділянках фронту стали вразливими для атак української армії, кажуть в ISW.

Також там кажуть, що перегрупування сил ЗСУ в комплексі зі змінами на полі бою можуть свідчити про те, що РФ втратила шанс реалізувати значне оточення українських сил у Бахмуті. Небезпека, ймовірно, минула.

Тож  віримо в ЗСУ та те, що контрнаступ пройде вдало і Україна поверне всі свої території. Перемога близько!