За даними речника Андрія Ковальова, російські війська чинять потужний опір в районі Курдюмівки та пробували повернути позиції в районі Приютного. Проте ЗСУ йдуть вперед. 

Українська армія продовжує проводити наступальні дії на Бахмутському, Бердянському та Мелітопольському напрямках.  

Про це повідомив речник Генштабу Андрій Ковальов в ефірі телемарафону. 

Бійці ЗСУ просуваються на трьох напрямах та мали успіхи на таких ділянках: Мала Токмачка-Вербове; Новоданилівка-Роботино; північніше та південніше Бахмута. 

За словами Ковальова, військові продовжують наступати на Бахмутському, Бердянському та Мелітопольському напрямках. Українські Сили оборони закріплюються на нових позиціях, а також знищують російські цілі з артилерії. Також активно проводяться контрбатарейні дії. 

На Бахмутському напрямку в районі Курдюмівки російські окупанти чинять потужний спротив. 

“Окупанти чинять потужний спротив, застосовують резерви, зазнають значних втрат”, — заявив Ковальов. 

“Сили оборони України також продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському та Лиманському напрямках. Минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень”, — додав Ковальов. 

Також окупанти безрезультативно пробували повернути позиції північніше в районі села Приютне у Запорізькій області. 

Про те, що українські герої завдають ворогу колосальних втрат та продовжують йти вперед розповів і військовий експерт Олег Жданов. Зокрема, українські воїни мають успіх на Бахмутському напрямку. Там українські герої успішно відбивають атаки російських окупантів у районі Міньковки, південно-східніше села Оріхово-Василівка, південно-східніше Богданівки та біля Іванівки Донецької області. 
 
За словами Жданова, окупанти намагаються відновлювати наступальні дії. Зокрема, навіть на Бахмутському напрямку. Ворогу не вдається реалізувати своїх планів. 

ЗСУ мають там успіх й фактично нависають над Бахмутом. Тривають бої. На околицях Кліщіївки сили оборони мають успіх. Артилерія продовжує давити противника. Вогнем контролюють левову частку Бахмута, 
– мовиться у повідомленні. 

За словами ж керівника Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського в інтерв’ю “BBC News Україна”, Бахмут є центром зосередження основних напрямків та доріг. Зокрема, через місто іде дорога з Дебалбцевого, Сіверська, Горлівки, Костянтинівки, Слов’янська. 

Сирський зазначає, завдяки розвинутій мережі доріг, російські війська можуть наступати щонайменше у трьох операційних напрямках. 

“Крім того, взагалі місцевість навколо Бахмута – це зосередження різного роду панівних висот, які дозволяють контролювати велику частину місцевості навколо, на підступах до Бахмуту. Це підвищує його роль як плацдарму для подальших наступальних дій”, – йдеться у повідомленні. 

Він продовжує, що буквально за три кілометри під Бахмутом розпочинається наступне місто Часів Яр. І саме тут нашим військам важливо зупинити ворога у місті, який там перебуває у низині. 

“На цей час створені всі умови для того, щоб нам повернути це місто, але з меншими у десятки разів втратами”, – додає Сирський. 
 

Також він прокоментував сповільнені темпи просування українських військ. 

“Ми хочемо отримати дуже швидкий результат. Але в нашій реальності це фактично неможливо. Я можу вам розповідати про своє угруповання, про свій напрямок. І я хочу сказати, що на моєму напрямку навколо Бахмута, на Лиманському напрямку, зосереджені основні сили російської армії. 

Ця місцевість насичена інженерними загородженнями, багато підрозділів взагалі весь минулий рік там вели оборонні бої. Фактично вся та велика територія підготовлена в інженерному плані, є багато опорних пунктів. Тому всі просування дійсно ідуть не так швидко, як би нам хотілося. 

Крім того, російські війська мають перевагу в кількісному складі й особливо в артилерії. А головне – значну перевагу в можливості забезпечення боєприпасами. Тобто наразі ми можемо відповісти одним пострілом на сім-вісім пострілів росіян. 

На жаль, така наша жорстока реальність. Але ми дуже ретельно плануємо наші операції. Тому ми здатні досягати успіху. І зараз ми рухаємося вперед”, – підсумував він.