Збройні Сили України відтіснили російські сили на південь від Бахмута та на північний захід від міста. Це дозволило відновити лінію постачання.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як зазначається у зведенні, війська групи “Вагнера” продовжують з великими втратами просуватися в центрі Бахмута. Проте за останні чотири дні українські сили досягли тактичного успіху, стабілізувавши фланги.

За даними британської розвідки, окрім просування на південь від міста, українські атаки відтіснили російську лінію фронту на північний захід від міста. Це, певно, дозволило українським силам відновити безпечніше використання ключової дороги постачання.

«Україна стримує російський наступ на лінії каналу Сіверський Донець – Донбас, перетворивши водну колію на перешкоду у складі глибокої оборонної смуги навколо міста Часів Яр», – зазначають у Міноборони Британії.

В той же час командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські бійці під Бахмутом вдаються до контрнаступальних дій на деяких напрямках. Попри те, що ворог має більше ресурсів, нашим захисникам вдається руйнувати плани противника.

Про це повідомляється в Telegram-каналі командувача.

“Бахмутський напрямок. Відвідав командирів та воїнів на передньому краї. Кожен з них є автором нової сторінки історії нашої війни”, – написав Сирський.

За його словами, найманці ПВК “Вагнера” залізли в Бахмут, “як щурі до мишоловки”.

“Використовуючи принцип активної оборони, ми вдаємося до контрнаступальних дій на деяких напрямках під Бахмутом. У ворога більше ресурсів, але ми руйнуємо його плани”, – зазначив Сирський.

Він розповів, що разом з командирами частин та підрозділів, обговорив та ухвалив необхідні рішення для продовження оборонної операції. Було прораховано всі можливі сценарії розвитку подій.

Також зазначимо, що після місяців кровопролитних боїв на Бахмутському напрямку Україна знаходиться на фінішній прямій підготовки до наступу. Генерал-лейтенант у відставці Марк Гертлінг у колонці The Washington Post розповів, у чому складність підготовки операції.

Неможливо сказати, коли розпочнеться український наступ. Ті, хто розмірковує, де й коли почнеться операція, має розуміти, що це надскладний виклик для ЗСУ.

У головнокомандувача Валерія Залужного є дві головні переваги: час і місце атаки. Коли підготовлені бійці підуть в бій, зупинити їх буде вже неможливо.

Останні кілька місяців українським командирам треба розвʼязувати надскладні завдання. Але найважливішим є координація із союзниками, які тренують бійців у своїх країнах. Треба було синхронізувати відправку мобілізованих за кордон, а потім їхнє повернення в Україну на підготовлені плацдарми. Генерал Гертлінг зазначає, що це завдання є надважким навіть для найкращих командирів.

Після розв’язання цих питань з’являється ще одне RSOI — Reception, Staging, Forward Movement та Integration (приймання, розміщення, перекидання та інтеграція). Як зазначає Гертлінг, це означає скоординовану та синхронізовану роботу всієї команди.

Ба більше, війська окупантів мали час на укріплення, вони займають панівні висоти за лінією фронту. Наступальні операції вимагають більше сил, більшої спритності маневру, довших і надійніших ліній постачання. Українська армія має знову зробити те, чого ще ніколи не робила, — провести масштабну операцію.

У підсумку генерал Гертлінг заявив, що він щиро вірить у перемогу України та здатність головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного виконати усі необхідні задачі.