Російські окупаційні війська активізувалися на кількох напрямках. Проте найбільша інтенсивність спостерігається на Сході, заявив експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко.

«Найкраща» ситуація з гірших інших варіантів у росіян – на Сході. Адже там у них сухопутний кордон з Україною. По ньому набагато більше опцій постачання своїх військ, аніж по Південному напрямку», – сказав він.

Крім того, в росіян величезні проблеми з Чорноморським флотом. Зараз Південний напрямок для загарбників – найгірший з точки зору логістики, тому організовувати бої там незручно і дуже складно.

Через це російські окупаційні війська намагаються перекидати ресурси там, де вони можуть це робити «максимально швидко» й максимально у великих обсягах.

«Зрештою Схід і Північний Схід – один із варіантів, де Росія, крім того, може активізувати свої наземні операції. Дуже в багатьох моментах росіяни активізовують і обстріли тих українських регіонів, які наближені до лінії фронту», – додав Жовтенко.

Крім того у звіті Інституту вивчення війни (ISW), йдеться про те, що окупанти продовжили наступ на Авдіївку Донецької області та мають незначне просування.

Про це свідчать геолокаційні кадри. Росіяни незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та в промзоні на південно-східній околиці міста.

Тим часом російські «воєнкори» заявляють, що російські війська контролюють 60% промислової зони і що частина Авдіївського коксохімічного заводу все більше стає спірною «сірою зоною». Також вони стверджували, що російські війська нібито захопили кілька позицій біля ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки та продовжують наступ на південь від терикону на північний схід від Авдіївки.

«Росіяни повідомляли, що вони розвивають успіхи біля залізниці на північ від Авдіївки та зміцнюють контроль над позиціями поблизу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), зазначивши, що українські війська не відступили з промислової зони на південний схід від Авдіївки. Інший російський «військкор» заявив, що бої тривають переважно в напрямку Очеретиного (15 км на північний захід від Авдіївки), Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки) та Авдіївського коксохімічного заводу», — йдеться у повідомленні ISW.

Як повідомлялось раніше, Авдіївка з трьох сторін перебуває в напівоточенні росіян.

Про це повідомив речник 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Антон Коцуконь.

Звернемо увагу на те, що він прокоментував повідомлення про оперативну паузу на цьому напрямку, зазначивши, що ворог наразі перегруповується, «отримавши сильно по зубах».

«Вони накопичують свої резерви — близько 40 тисяч особового складу вони сюди зігнали, накопичують боєкомплект усіх калібрів. І поки не видно того, щоб росіяни відмовились від своїх планів оточити Авдіївку…», — сказав Коцуконь.

За його словами, росіяни намагаються діяти комплексно та здійснювати спроби штурмів одразу з кількох напрямків. Останнім часом ворог застосовує схему, коли кидає в атаку невеликі підрозділи по 10-20 людей. Українські війська їх виявляють та знищують артилерією.

«Для чого вони це роблять? У момент, коли ця штурмова група йде, вони піднімають величезну кількість своїх безпілотників… І вони у той момент, коли наша артилерія розбирає цю піхотну групу, вони намагаються виявити нашу артилерію», — зауважив речник бригади.

Він назвав такі дії росіян «грою на живця», коли окупанти кидають своїх людей, щоб спробувати виявити позиції української артилерії.

Крім того, Коцуконь розповів, що наразі сама Авдіївка фактично перебуває в напівоточенні ворог з трьох сторін. І росіяни з цих напрямків щодня гатять по місту, використовуючи усі доступні типи озброєння.

«Зараз моторошне враження справляє місто, воно повністю під нуль знищене… Але навіть за таких обставин 1,5 тисячі людей там ще живуть», — підсумував експерт.