Захід поки не тисне на Україну у питанні мирних переговорів із РФ, проте з наближенням президентських виборів у США можуть посипатися поради нашому політичному керівництву на цю тему.

Про це розповів політолог Володимир Фесенко в одного з телеканалів.

Він вважає, що поради від західних партнерів можуть стосуватись питань переговорів, пошуків компромісів чи паузи у веденні військових дій для накопичення сил.

“От такого роду поради, думаю, що в найближчі місяці, а скоріше до кінця року, почнуть з’являтися. Тиску немає, а поради зараз тема обговорюється, але я думаю, що саме тиску як такого немає. Але оскільки тема обговорюється, і оскільки у США вже восени розпочнуться праймеріз – фактично стартує початковий етап президентської виборчої кампанії, я думаю, що ось якраз до кінця року дискусії на тему переговорів активізуються. І, можливо, навіть почнуться неофіційні фази переговорного процесу”, – говорить Володимир Фесенко.

За словами політолога, деякі навіть офіційні зустрічі вже відбулися – спочатку у Копенгагені, потім у Саудівській Аравії. Там проводились переговори із країнами глобального півдня.

“І там уже доведеться шукати компроміси. Формула миру Зеленського – це програма максимум. Тому можна змінювати, звичайно, пункти, але, коли йдеться про Китай чи про цілу низку країн глобального півдня, ну доведеться шукати певні компроміси. Цілком можливо, що ситуація виглядатиме таким чином, що повна реалізація формули миру Зеленського – це стратегічна програма максимум, а її реалізація практична може бути типу поетапною”, – каже Фесенко.

Додамо, Переговори з РФ можливі лише тоді, коли буде виконано мирний план президента України Володимира Зеленського. Вони можуть відбутися з представниками РФ, але з Путіним перемовин не буде. Однак риторику щодо переговорів будуть посилювати деякі країни.

Про це розповів військовий оглядач, майор запасу Олексій Гетьман.

Гетьман сказав, що позиція України — звільнення всієї території.