Україна не зацікавлена в ескалації протистояння на Донбасі, підкреслив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи сьогоднішні заяви заступника глави адміністрації РФ Дмитра Козака. Цитує Подоляка “Кореспондент”.

Козак вчора взяв участь у проєкті російського агентства “Інтерфакс”, у межах бесіди він, зокрема, заявив, що Росія буде захищати своїх громадян у разі загострення ситуації на Донбасі.

“Сьогодні все залежить від того, який масштаб буде в пожежі. Якщо там буде, як каже наш президент, Сребрениця, ми, мабуть, будемо змушені стати на захист”, – сказав він.

Подоляк відреагував: “Ось чим нас точно вже не здивувати, то це загрозливою риторикою з Москви”.

На думку радника глави ОПУ, так машина російської пропаганди працює на посилення тиску і напруження ситуації.

“Важливо розуміти: це тиск не тільки на Україну, а й на інших учасників нормандського формату, на всі ті країни, які підтримують нашу територіальну цілісність. А якщо вже в Москві й далі згадуватимуть трагедію у Сребрениці, то не зайвим буде щоразу уточнювати: чому ж Росія блокувала за допомогою свого права вето в Радбезі ООН відповідну резолюцію, у якій убивство людей у Сребрениці класифікувалося як геноцид?”– зазначив Подоляк.

Він додав, що українська армія готова до будь-якого розвитку подій, але у пріоритеті – пошук дипломатичного шляху врегулювання конфлікту.

“Україна цінує кожне життя своїх громадян, і тому для нас загострення ситуації на Донбасі – це дійсно серйозно. Це не риторика, не пропаганда і не дипломатичні ігри. А ось те, що Росія використовує загибель людей для чергових політичних маніпуляцій, – увесь світ чітко бачить”, – зазначив Подоляк.

Також стало відомо, що одразу після загострення на Донбасі Україна просила провести перемовини лідерів “нормандської четвірки”. Однак Росія від такої пропозиції відмовилася.

Про це в інтерв’ю виданню Lb. ua розповів заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква. За його словами, наразі планують переговори між Президентом України Володимиром Зеленським, канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і лідером Франції Еммануелем Макроном.

В Офісі Президента не вважають, що перемовини в мінському та нормандському форматах заблоковані: відбуваються зустрічі на рівні Тристоронньої контактної групи, радників лідерів “четвірки”. Водночас, за словами Жовкви, Росія робить все, аби вони були неконструктивними.