Росіяни не припиняють своїх атак на Сході України. Та втім наші захисники продовжують мужньо відстоювати Бахмут.

Окрім того, українські воїни роблять просування вглиб тимчасово окупованої території на певних напрямках.

Про це в одному з інтервʼю розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, українська сторона вже протягом понад пів року не дає ворогу виконати свою головну ціль.

До того ж, Сергій Череватий пояснив, що на околицях Бахмуту лінія фронту є динамічною.

Потрібно врахувати, що ми є адептами активної оборони,  – пояснив він.

За його словами, ЗСУ можуть часом зробити і певний відступ для того, щоб не дати ворогу знищити українські позиції або вдарити по особовому складу.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ наголосив, що навіть за такої ситуації українські військові повертають назад свої позиції. Втім, невеличкі пересування вздовж лінії розмежування є точно не першочерговими.

“У таких наступальних операціях, якщо дивитися зі сторони ворога, є пріоритетним системно прорвати нашу оборону, щоб ми не могли чинити опір, вийти нам в тил, оточити або рухатися швидко в район Слов’янська або Краматорська”, – зосередив увагу він.

Череватий розказав, саме це мало б дозволити противнику досягти своєї головної мети – окупація всієї Донецької та Луганської області. Проте зробити росіянам цього не вдасться.

Сергій Череватий зазначив, що, по-перше, усі дії ЗСУ завжди чітко сплановані та спрямовані на те, щоб не дати ворогу прорвати нашу оборону. По-друге, увесь цей час українська сторона намагається максимально вражати противника різними засобами ураження.

“І це вдається нам понад 7 місяців поспіль”, – переконаний він.

На думку речника Східного угруповання військ ЗСУ, така злагоджена робота – головний успіх.

Наше командування, штаби планують ці операції правильно. Результат – ворог не може вже багато місяців поспіль ані взяти визначені населені пункти, ані прорвати нашу оборону, – прокоментував він.

До того ж росіяни мають значні втрати саме на Бахмутському напрямку. Чисельність вбитих та поранених окупантів не можна порівняти із числом загиблих військових у війнах за останні два століття.

Додамо: російські окупанти концентрують свої зусилля на атаках на Донеччині.

Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов. 

Зокрема, ворог не полишає спроб штурмувати місто-фортецю Бахмут. Однак успіхів окупаційні війська не мають.

У той же час , як розповів Селезньов, російські загарбники також намагаються активізувати наступальні зусилля ще на 2 напрямках.

Окупанти намагаються тиснути на українські позиції у районі міста Кремінна, що на Луганщині.
Також ворог намагається наступати у напрямку Куп’янська Харківської області.
Однак Збройні Сили України стримують натиск ворога. Ба більше, українські захисники не баряться з відповіддю.

Час від часу окупанти отримують на цих напрямках дуже потужного ляпаса, після якого не так швидко оговтуються, – наголосив військовий експерт.

Селезньов додав, що підрозділи 76-ї десантно-штурмової дивізії збройних сил Росії, які атакують на цих напрямках, – це дуже серйозний ворог.

Тож ситуація на фронті на Сході України залишається дуже складною, там тривають важкі бої.

Але наші захисники тримаються, тримають оборону і нищать ворогів у величезних кількостях, – зазначив військовий експерт.

Він додав, що у цьому полягає гарна новина. Адже чим більше російських вояків, які вдерлися на нашу землю зі зброєю в руках, ми знищимо, тим ефективнішим надалі буде український контрнаступ.