У Великій Британії тим часом ввели поправки до законодавства, які дозволяють вводити нові антиросійські санкції проти «будь-якої особи, причетної до дестабілізації в Україні».
Більше того, тепер Лондон може запроваджувати санкції проти оборонного, енергетичного та фінансового секторів РФ.
Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила під час візиту в Москву, що Росія має відвести війська від кордону України
Про це вона написала у Twitter.
“Я передала міністру Лаврову чіткий меседж, що Росія має піти на деескалацію. Поважати суверенітет України та брати участь у змістовних переговорах. Якщо Росія серйозно налаштована не йти на вторгнення, нам потрібно побачити виведення військ. Нарощування військових дій є беззаперечною загрозою для України”, написала Трасс.
Під час пресконференції у Москві між Трасс і Лавровим виникла суперечка щодо того, як розуміти розміщення близько 100 000 російських військових неподалік кордону України.
Трасс зауважила, що принцип “неподільності безпеки” не означає, що сусіди РФ не мають права захищати себе, або приєднуватися до оборонних альянсів.
Вона звернула увагу, що це спроби Росії дестабілізувати Україну ще більше зблизили її із Заходом. І змусили НАТО посилювати свій східний фланг.
Лавров у свою чергу назвав спілкування з британською колегою “розмовою німого з глухим”.
Натомість, Президент України Володимир Зеленський назвав накопичення військ біля кордонів України психологічним тиском.
“Ми вважаємо, що накопичення військ біля кордонів – це психологічний тиск з боку наших сусідів. Ми нічого нового в цьому не бачимо. Щодо того, чи є ризики, – ризики є й не закінчуються з 2014 року. Питання в градусі цих ризиків і як ми на них реагуємо”, – заявив Президент.
Зеленський наголосив, що Україна робить усе можливе, щоб посилити свою обороноздатність і мати можливість відреагувати на будь-який розвиток подій. Зокрема проводяться планові навчання, здійснюються заходи, спрямовані на покращення забезпечення війська.
“Сьогодні в нас достатньо сил та озброєння, щоб достойно захищати нашу державу без залучення будь-кого, крім військових”,– запевнив він.
Водночас, як зауважив Президент, міжнародні партнери та союзники також активізували свою діяльність для підтримки України та стабілізації ситуації. Саме тому останнім часом можна спостерігати велику кількість візитів до нашої країни світових лідерів, представників країн Євросоюзу, а також багато перемовин у різних форматах задля зменшення напруги біля українських кордонів.
“Багато країн світу є нашими друзями. Вважаю, що об’єднання зусиль країн Європейського Союзу, Сполучених Штатів, об’єднання стійкої позиції щодо підтримки України – дуже важливий сигнал”, – сказав Зеленський.