Порошенко і його компанія в настільки глибокі ямі, що намагаються навіть реальні досягнення влади видавати за зраду. Однак це звучить дуже абсурдно. Ситуацію прокоментував і блогер Сергій Наумович.

“Державна зрада! Як правильно звернув увагу вічний підневільний Петра Олексійовича, Ар’єв, українська влада готує дороги для російських танків, щоб ті швидше змогли окупувати всю Україну. Молодець, Володимир, він не почав мовчати, адже за минулий рік для російських танків було приготовлено понад 5 тисяч кілометрів дорог загального користування. Плюс ще кілька тисяч збудували в містах. Ви ж знаєте, що відбувається? В мене мурахи по шкірі!”, – іронічно написав на своїй сторінці у фейсбуці блогер Сергій Наумович.

“Але при цьому він забув ще дещо. За минулий рік було збудовано 340 медичних амбулаторій для російських солдатів та півсотні шкіл на території України для майбутнього комфортного навчання дітей окупантів! Це особливий цинізм, погодьтеся! Але це ще не все!”, – продовжив він.

“Мости! Наприклад, у Запоріжжі скоро буде здано в експлуатацію кілька мостів! Щоб агресор зміг без проблем форсувати Дніпро! У Кременчуці теж раптом уперше за 60 років почали будувати новий міст. Вам це не дивно? Для кого цей міст – питання риторичне! Сволоти, одним словом! Цинічні сволочі! Не Велике будівництво, а Велика зрада! Володимире, не мовчіть! Давайте розплющувати очі громадянам!”, – зазначив блогер.

Нагадаємо, що сам Порошенко вже кілька тижнів переховується від ДБР в Польщі. І це не зрада, а дипломатичне турне, за його словами.

За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн гривень, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд гривень.

Статті “державна зрада” та “сприяння діяльності терористичних організацій”, які інкримінують п’ятому президентові передбачають до 15 років позбавлення волі.

Контекст справи

У серпні 2014 рік Петро Порошенко на посаді президента 2 місяці. Уряд очолює Арсеній Яценюк. На сході України триває активна фаза АТО. Менш як місяць тому російський зенітно-ракетний комплекс БУК збив малайзійський літак Боїнг 777 рейсу МН17, із 298 людьми на борту. Всі вони загинули.

Улітку українська армія разом із добровольцями визволила Маріуполь, Слов’янськ та Краматорськ. У серпні українські сили оточили Луганськ, намагались підійти до Донецька. Проте 24 серпня російські війська оточили українських військових. Тоді в “Іловайському котлі” тільки за офіційними даними загинуло 366 українських військових.

Після окупації частини Донбасу постраждала українська енергосистема. Весь антрацит, який видобуває Україна, залишився на непідконтрольній території. Від цього палива працює більша частина українських ТЕЦ, які, на відміну від атомних та гідроелектростанцій, допомагають регулювати енергосистему під час пікових навантажень. У серпні 2014 року Україна видобула 3.6 млн тонн вугілля, що вдвічі менше за показники від початку року. Дані Міненерговугілля за червень 2014 року, свідчать, що видобуток вугілля продовжувався, попри бої.

14 серпня 2014 року тодішній міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан разом із представниками енергетичних компаній вирішили імпортувати один мільйон тонн вугілля з Південної Африканської Республіки. Через п’ять днів таку угоду підписують.

За текстом підозри Петру Порошенку, у листопаді 2014-го він скликав засідання РНБО, де дав усне доручення перевірити африканське вугілля, та наголосив на необхідності припинення контракту.

Вже за кілька днів Петро Порошенко заявив, що Україна має можливість купувати вугілля в Росії та планує закуповувати його в державних шахтах на тимчасово окупованих територіях.

“Ми дійсно будемо купувати в державних підприємств, в тому числі які видобувають вугілля на тимчасово окупованій території з контролем того, що ці гроші використовуються виключно на заробітну плату шахтарям – українським громадянам. Тут не задіяна валюта, бо постачається вугілля напряму на електростанції”, – заявив Порошенко у 2014-му.

У підозрі Порошенку ж йдеться про те, що самопроголошені “ЛНР” і “ДНР” отримували від України готівку. Закупівля тривала до лютого 2017 року.