Екс-президента України Петра Порошенка можуть ув’язнити під цілодобовий домашній арешт.

Про це у коментарі ГолосUA повідомив політолог Андрій Золотарьов.

«Порошенко був замішаний у вугільних схемах. Тому його дії підпадають під 258 статтю, яка з’явилася у Кримінальному кодексі за його президентства. Проте, чи це доведуть у суді – питання відкрите. У будь-якому випадку Порошенко буде змушений з’явитися до суду, де йому буде обрано запобіжний захід», – сказав О. Золотарьов.

«Екс-президента можуть укласти під цілодобовий домашній арешт із носінням браслета або візьмуть на поруки із внесенням застави. Однак фінал цієї справи буде ще не скоро», – резюмував А. Золотарьов.

Своєю чергою політтехнолог Сергій Гайдай поміркував над тим, чи повернеться експрезидент Петро Порошенко в Україну взагалі.
Про це він розповів у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».
Передусім Сергій Гайдай згадує, що свого часу Порошенко обіцяв Саакашвілі ніколи не тікати, як це зробив Янукович. «А Саакашвілі саме тоді виводив людей на Майдан за його імпічмент», – додає він.

Отже, політтехнолог висловлює надії на те, що Порошенко повернеться, зрозумівши свою помилку з втечею. До того ж зазначає він, основні активи колишнього президента України також знаходяться тут.
Принагідно він також підняв тему можливих масових протестів в Україні. Зокрема експерт зазначає, що не надто вірить у новий Майдан, тим паче якщо його організує Порошенко.

«Петро Олексійович має дивовижну здатність каналізувати все, за що він береться. Це стосується і Свята вишиванки, і патріотичних гасел, і будівництва армії. Так само буде й з Майданом. Йому не варто братися за це», – підкреслює він.
Окрім того, міркує Сергій Гайдай, зараз в принципі є мало шансів на Майдан. На його думку, хіба що президент Зеленський може своїми діями викликати масове обурення та вивести людей на вулиці, але навряд до цього буде причетний Порошенко.

 Сергій Гайдай також назвав, головну помилку, якої припустився експрезидент Петро Порошенко у протистоянні з нинішнім главою держави Володимиром Зеленським.
«Головною помилкою Порошенка був його поспішний від’їзд з країни, хоча взагалі подібна поведінка йому не властива. Адже Петро Порошенко за натурою – бретер, який постійно наривається на дуель. Він легко йде на двобій, вважаючи, що він виграє. Саме ця властивість привела його на стадіон із Зеленським. Політик Порошенко вважав, що легко виграє дебати в актора Зеленського. Адже він звик до дебатів, умів приймати будь-які виклики. А тут раптом утік. Складається враження, що переляк Порошенка був такий, що він у машині матюкався на водія, кричав: «Гони до Борисполя!», і прямо дорогою купував квиток на літак. Це фактично був не від’їзд, а втеча, яка погано підходить до образу «гетьмана». Порошенко втік від українського правосуддя, яке він сам же й будував», – вважає Сергій Гайдай.

На його думку, цю діяльність майбутній президент розпочав ще у 2005 році, коли став секретарем РНБО та отримав відповідні повноваження.

«До речі, журналісти з’ясували, що на тій конференції у Варшаві, де з’явився Порошенко, його зареєстровано в останній момент – тобто йому довелося вигадувати собі закордонну програму», – каже Сергій Гайдай.

В цьому контексті варто додати, що такими діями, що Команда Порошенка наполегливо риє йому яму боягуза. Пише телеграм-канал Вертикаль.

Замість дипломатичного турне Порошенко у Польщі демонструє життя пенсіонера, який ходить магазинами. І ховається від ДБР, антикорупційного органу, запущеного за часів його президентства, у справі про держзраду.

Дивно, що команда Порошенка не розуміє, що боягузливість губить їхній головний міф про сміливого гетьмана.

Загалом, іронічно зазначають журналісти, Петро Порошенко в польському засланні не втрачає часу даремно і вивчає способи конспірації при перетині кордону, щоб мати можливість непомітно прослизнути повз ДБР.