Нещодавно стало відомо, що в Україні фактично блокують судову реформу. Вища рада правосуддя – це єдиний орган, який має право звільняти суддів.
У матеріалі для видання 24 каналу голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін розповів, що на таку процедуру потрібно 2 тижні. Водночас для того, щоб посадити у в’язницю – треба 3 роки.
Але він впевнений, Офісу Президента потрібно вже зараз ворушитися. Їм не треба чекати, щоб Конституційний Суд визначив судову реформу неконституційною.
“Офіс обрав тактику “чекаємо кінця жовтня, щоб Рада суддів розблокувала реформу”. Ми втрачаємо 4 тижні”,
– наголосив Шабунін.
На думку експерта, наразі потрібно подавати закон, який просто прибирає суддів з цієї реформи. Тоді якщо Верховний Суд звернеться, а КСУ захоче знищити реформу, то Україна виграє час.
“Ми швидко реалізуємо реформу і тоді рішення КСУ не зможе її “відкатати”. Якщо не встигнемо, то рішення КСУ “вб’є” не тільки цю реформу, а й взагалі “вб’є” можливість цієї реформи”, – пояснив голова ЦПК.
Однак Шабунін наголосив на тому, що Вища рада правосуддя замість того щоб виганяти поганих суддів, захищає їх. Яскравий приклад це суддя Павло Вовк.
“ВРП не тільки не звільнила, а навіть не відсторонила його. Жодним чином не покарала, хоча мала всі докази”,
– зауважив голова ЦПК.
Та додав:
“Водночас суддю Антикорупційного суду, який просто дав дозвіл на обшуки у справі Вовка, ВРП покарала. І таких випадків сотні. Найважливіша частина судової реформи – це очищення цього органу. Якщо він буде чесним, то далі сам очистить судову систему”.
Нагадаємо, найкраще охарактеризував цю ситуацію журналіст Михайло Ткач:
“Окружний адміністративний суд Києва – скорочено ОАСК – один з найскандальніших судів країни.
Попри корумпованість і нереформованість української судової влади, складно знайти інший суд, який відзначився такою кількістю скандалів та одіозних рішень.
У цьому суді працюють судді, прізвища яких неодноразово фігурували у ЗМІ, коли йшлося про необґрунтовані рішення або статки служителів феміди.
У цих суддів є керівник, який не потребує представлення. Це один з найскандальніших суддів країни – Павло Вовк”.
Таким чином вперше це прізвище впливло під графою корупційного скандалу ще навесні 2017 року, коли НАБУ прийшло з обшуками до будинку колишньої дружини Вовка.
Не зважаючи ні на що ця ситуація на самого суддю ніяк не вплинула.
Громадськість дізналась більше вже у липні 2019 року, коли Національне антикорупційне бюро опублікувало записи, зроблені в кабінеті судді Вовка.
Детективи, які вели розслідування справи зазначають, що голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього “почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС”.
Далі більше влітку 2020 НАБУ опублікувало другу частину “плівок Вовка”.
17 липня того ж року здалося що правосуддя таки нажене винних. Тоді НАБУ вручило підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям ОАСК.
На жаль Павло Вовк продовжує бути головою ОАСКу. Тому що виявляється ОАСК – це надійний притулок для судді Вовка та його підлеглих.