Чинний самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше відвідав СІЗО, де зустрівся з ув’язненими опозиціонерами. На 5-годинній бесіді, як виявилося згодом, був присутній і чоловік Світлани Тихановської – Сергій.

Тихановського ще вранці вивезли з СІЗО в Жодіно.

Про те, що Тихановський таки розмовляв з Лукашенком в ізоляторі, повідомив адвокат опозиціонера Віктор Мацкевич, інформує портал TUT.by.

Тихановський розповів, що його ще вранці вивезли з СІЗО в Жодіно і привезли в ізолятор КДБ. Супроводжували опозиційного блогера люди в масках. Привели Тихановського в зал, де на столі вже стояли таблички з іменами опозиціонерів.

Увійшов Лукашенко і почав тиснути всім руки. Сергій уникає рукостискань, побоюється коронавірусу. Він не хотів також, щоб його знімали на камеру для ТБ. Потім протягом п’яти годин була бесіда з Лукашенком, де в основному говорив він сам. Тихановський все ж намагався довести свою позицію, – зазначив Мацкевич.

Тихановський намагався перебити монолог Лукашенка і розпитати про причини переслідування його дружини і з’ясувати, чому на зустріч в СІЗО не привезли викрадену Марію Колесникову. Нібито Лукашенко дав зрозуміти чоловікові опозиційного лідера, що на волі він виявиться нескоро.

Що цікаво! Сама Колесникова повідомила, що відмовилася їхати на зустріч з Лукашенком. Опозиціонер зазначила, що в СІЗО в Жодіно їй спокійніше.

Як пояснив мій підзахисний, при розмові про конституційну реформу він, Тихановський, сказав, що він і ті з присутніх, хто зацікавлений, готові і могли б висловити свої пропозиції, але не в наручниках, перебуваючи у в’язниці, а з доброї волі, – зазначив Мацкевич.

Саме під час розмови з Лукашенком Тихановський зазначив, що вже довго не спілкувався з дружиною. Після цього йому дозволили здійснити перший за кілька місяців телефонний дзвінок.

Зверніть увагу! Білоруські держЗМІ показали всіх учасників зустрічі з Лукашенком в ізоляторі КДБ. Не видно було тільки обличчя чоловіка в кепці. Ним, мабуть, і був Сергій Тихановський.

Відзначимо, що після зустрічі з чинним самопроголошеним главою держави на свободу вийшли два опозиціонера – координатор опозиційного штабу Віктора Бабарика бізнесмен Юрій Воскресенський і директор IT-компанії PandaDoc Дмитро Рабцевіч. Їм змінили запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

Що відомо про Сергія Тихановського?

Сергій Тихановський – відомий білоруський опозиційний блогер. Планував приймати участь у виборах президента країни. Однак в кінці травня чоловіка затримали за порушення громадського порядку. У вересні арешт Тихановському знову продовжили – на два місяці.