Державна служба геології та надр позбавила Group DF спецдозволу на користування надрами Селищанского родовища титанових руд через кримінальне провадження бенефіціара групи Дмитра Фірташа щодо фінансування тероризму, дозвіл передали державній ОГХК.
Про це повідомляє пресслужба Group DF з посиланням на відповідний наказ Держгеонадр.
Так, на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами Селищанского родовища титанових руд 14 квітня перемогло ТОВ “Межиріченський ГЗК”, що входить до Group DF Дмитра Фірташа.
Проте 4 серпня Держгеонадра своїм наказом позбавила МГЗК права на розробку родовища титанових руд. У своєму рішення служба посилається на інформацію від правоохоронних органів, що переможець аукціону здійснює фінансування тероризму в Україні.
У Службі безпеки роз’яснили, що дозволи можуть бути анульованими, якщо з’являється інформація від правоохоронних органів чи фінмоніторингу щодо фінансування тероризму переможцем.
Так, відносно Дмитра Фірташа, якому належить Group DF, до реєстру внесено кримінальне провадження за статтею фінансування тероризму (ч.3 ст. 258-5 ККУ). Проте у Нацполіції додали, що провадження в частині даного правопорушення було закрите у серпні торік через “відсутність складу злочину”. Наразі воно зареєстроване за ч.1 ст. 358 ККУ – підроблення документів, печаток тощо.
Зрештою, переможцем аукціону Держгеонадра призначила державну ОГХК, яка зайняла друге місце за результатами аукціону. 9 серпня 2021 року був підписаний договір про купівлю-продаж спецдозволу на користування надрами.
У Group DF вважають, що звинувачення у “фінансування тероризму” є “відвертою брехнею, яку згенерували наші опоненти, а тому право на користування Селищанським родовищем відібрано незаконно”. Титановий бізнес групи оскаржуватиме рішення Держгеонадр в суді.
Також варто відмітити, що Олігарх Дмитро Фірташ втратив Запорізький титано-магнієвий комбінат.
Господарський суд Запорізької області повернув його у власність держави. Підприємство в 2013 році приватизувала компанія олігарха Дмитра Фірташа.
Інформацію про рішення суду повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Суд розірвав договорів держави з компанією “Толексіс Трейдинг Лімітед”, яка входить до групи компаній DF Group. Цією групою володіє Фірташ.
Запорізький титано-магнієвий комбінат вже повертали державі в 2018 році, але тоді Верховний суд ухвалив переглянути справу в суді першої інстанції.
Ось тепер суд повністю задовольнив позов САП. Фірташу знову прилетіло від Фонду держмайна і САП, пише Телеграм-канал Карточный Офис.
Не встиг олігарх відійти від втрати $ 300 млн в суді по Одеському припортовому заводу, як у Group DF забрали 49% Запорізького титано-магнієвого комбінату.
Частку підприємства Фірташ отримав у 2013 році в обмін на зобов’язання вкласти $ 110 млн у його модернізацію. Але гроші тільки провели через ЗТМК і через підконтрольний менеджмент вивели на рахунки офшорних компаній. В результаті комбінат всі ці роки скочувався на дно, продаючи продукцію близьким до Group DF компаніям.
Окрім цього зазначимо, що раніше Рада нацбезпеки і оборони України запровадила “повний комплект” санкцій проти Дмитра Фірташа і Павла Фукса.
Данілов розповів, що на своєму засіданні РНБО скасувала ліцензії “недобросовісних надрокористувачів” – 4 ліцензії з видобутку титану, 3 – з розробки вуглеводів і 2 рудні ліцензії, у тому числі коштовні ліцензії, які не використовувались протягом 18, 19 і 17 років відповідно.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, санкції проти Фірташа пов’язані з його участю у титановому бізнесі.
“Це постачання сировини, яка потім іде – і це відслідковано нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась. Це продовжувалось доволі довго і для військових підприємств Російської Федерації, які знаходяться під нашими санкціями”, – заявив він.