Головне, що дав зрозуміти візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва – це те, що нинішня американська адміністрація повертається до того формату відносин із Україною, який існував до 2017 року. Адже в роки правління Дональда Трампа Сполучені Штати стали проявляти деяку байдужість по відношенню до нашої країни, як і до регіону Центральної Європи в цілому. Пише політолог Кость Бондаренко.
Далі наводимо позицію автора без змін.
Тепер же Блінкен подав сигнал: Вашингтон повертається до тих процесів і позицій Вашингтона, які спостерігалися в 2014-2016 роки.
Другий момент – показово те, що Блінкен приїхав в Україну одразу після його візиту у Великобританію, яка є головним партнером США в Європі. І, враховуючи, що Україна є головним форпостом американської політики в Східній Європі, це важливий нюанс.
Третій момент – США почали гру з Росією, причому ведуть її методом батога і пряника. Візит Блінкена до Києва за місяць до зустрічі Байдена і Путіна – цікавий нюанс який свідчить про те, що йде ревізія нинішнього стану речей в Україні.
При цьому держсекретар США послав чіткий сигнал Москві про те, що Україна відтепер – це американська територія і сфера національних інтересів Штатів.
Четвертий момент – США вкотре дали зрозуміти, що такі сфери як корпоративне управління і боротьба з корупцією будуть повністю контролюватися в Україні Вашингтоном, і українські політики не повинні втручатися в ці процеси.
Крім того, пролунали слова про можливість візиту президента США Джозефа Байдена в Україну. Але тут поки що особливого приводу для радості немає: держсекретар США чітко сказав, що візит відбудеться колись, а коли саме – немає точних термінів. Однак він прив’язав ці терміни до того моменту, коли в Україні продемонструє успіх у боротьбі з корупцією та інших сферах, що цікавлять США.
Таким чином, візит Байдена до Києва стане свого роду подарунком, якщо Україна впорається з домашнім завданням.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.