Екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв’ю українським ЗМІ не виключив можливості нападу Російської Федерації на країни-члени НАТО під час президентства Путіна.

«Так, він може напасти. Я вважаю, що цього не можна виключати»,  – прогнозує британський політик.

Він наголосив, що шанси на напад Росії на держави НАТО зростуть, якщо Путін досягне успіху в Україні, і нагадав про нещодавнє інтерв’ю лідера РФ американському журналісту Такеру Карлсону.

«Наприклад, мені не сподобалося, як він говорив про Польщу у своєму жахливому інтерв’ю. І я вважаю, що він може спробувати щось таке зробити», – підкреслив Джонсон.

Екс-прем’єр-міністр Великої Британії не сумнівається, що українці переможуть. Про це він заявив під час візиту до Києва 24 лютого, у другу річницю широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Сучасна ситуація супроводжується новим типом конфлікту, який, за його словами, має призвести до перемоги України над Росією.

За словами Джонсона, українці здобудуть перемогу «за умови, що ми надамо їм військову, політичну та економічну допомогу, якої вони потребують».

Нагадаємо, раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомляв, що ворог продовжує мати чималу перевагу в повітрі. Через це нам потрібно постійно завдавати ударів далекобійним і технологічним озброєнням. В цьому ключ до перемоги, зокрема, звільнення Криму.

За його словами, будь-які дії оборонні чи наступальні мають здійснюватись за безпосередньо досягнення переваги в повітрі.

«Перевага в повітрі — це ключ до успіху у будь-якій наступальній чи оборонній операції. Дуже багато було очікувань Заходу і наших щодо, як його назвали, контрнаступу. Я, до речі, оце слово навіть не вживав. Я вживаю — наступальні та оборонні дії, бо на різних напрямках у нас були різні завдання», — каже він.

Речник пояснює, що десантування може проводитись різними методами.

«Можна і морським шляхом десантувати, перевезти, як форсування Дніпра зараз припустимо проходить. Але скільки ви людей зможете десантувати, якщо вас будуть зустрічати вогнем, все прострілюється? Не все так просто. Треба ворогу ударів завдавати постійно далекобійним озброєнням і технологічним озброєнням», — додав він.

Тим часом керівниця громадської організації «Мережа національних інтересів «АНТС» повідомила, що найбільш реалістична стратегія просування перемоги України — через звільнення Криму, для цього міжнародним партнерам необхідно надати нам більше зброї, боєприпасів, протиповітряної оборони.

За її словами, українська сторона під час дискусії на полях конференції наголошувала на тому, що «досить захоплюватися креативністю ЗСУ і ГУР у Чорному морі. Необхідно надати Україні більше зброї, боєприпасів, протиповітряної оборони».

«Це буде найбільш реалістична стратегія просування перемоги України – через звільнення Криму», — акцентувала громадська діячка.

На її думку, найбільшою проблемою є те, що частина лідерів держав світу думають, що Крим – це вже Росія, а також вважають, що відвоювання Україною півострова ескалює ситуацію, призведе до застосування РФ ядерної зброї.

«Путін це використовує в своїх інтересах, знає, як створити страхи і маніпулювати нашими міжнародними партнерами. Частина лідерів відмовляється давати зброю, фактично створюючи підґрунтя для виснаження України, натякаючи на перемовини і мирну угоду між Україною та Російською Федерацією», — пояснила вона.