Представник Держдепартаменту США Нед Прайс сказав, що загрози Кремля не зможуть змусити адміністрацію президента Джо Байдена припинити підтримувати Україну.

Про це повідомляє CNN.

“Росіяни говорили дещо приватно, дещо говорили публічно; ніщо не зможе відмовити нас від стратегії, яку ми почали”, — заявив Прайс. Також він заявив, що не може підтвердити будь-яке приватне дипломатичне листування Вашингтона з російською владою.

“Якщо звинувачення з боку Кремля полягають у тому, що США та наші партнери по всьому світу надають нашим українським партнерам допомогу в безпеці на мільярди доларів, чого саме вимагали наші українські партнери, і що наші українські партнери використовують цю саму допомогу надзвичайно ефективно для відбиття цієї російської агресії, ну, тоді ми винні, як звинувачують”, – додав він.

Нагадаємо, Росія направила офіційну ноту США, в якій йшлося про те, що якщо Вашингтон та НАТО й далі буде відправляти Україні “найбільш чутливі системи” озброєння – це може призвести до “непередбачуваних наслідків”. 

Дипломатичну ноту відправили в вівторок, 12 квітня. Саме тоді стало відомо про новий пакет військової допомоги, після якого загальна сума, яку Вашингтон виділив для озброєння Україні, становитиме 3,2 мільярда доларів. Наступного дня президент США Джо Байден заявив, що новий пакет включатиме нові можливості, адаптовані до ширшого наступу Росії на схід України.

У The Washington Post пише, що нота Москви називається “Про занепокоєння Росії у зв’язку з масованими постачанням озброєння та військової техніки київському режиму”. Текст написаний російською з перекладом, його обсяг становить 2 сторінки. Документ відправили Держдепартаменту та посольству РФ у Вашингтоні. Та наразі ні там, ні в Держдепі цього не прокоментували. 

Росія вважає “найчутливішими” у списку озброєнь “реактивні системи залпового вогню”, проте вважається, що Україні ні США, ні НАТО їх не постачають.

“Росія звинуватила союзників у порушенні “жорстких принципів” перекидання озброєнь у зони конфлікту та в ігноруванні “загрози потрапляння високоточної зброї до рук радикальних націоналістів, екстремістів та бандитських формувань в Україні”, – пише ЗМІ. 

У РФ вважають, нібито члени НАТО “тиснуть” на Україну, аби Київ відмовився від переговорів з Москвою, які й так наразі не принесли жодного результату. Також росіяни думають, що Вашингтон чинить тиск на інші держави, аби вони відмовилися від співпраці з агресором, а країни, які мають радянські зразки озброєння, змушує віддати їх Україні. 

“Закликаємо США та їхніх союзників припинити безвідповідальну мілітаризацію України, яка тягне за собою непередбачувані наслідки для регіональної та міжнародної безпеки”, йдеться у тексті росіян. 

В адміністрації Байдена цю інформацію прокоментували на умовах анонімності:

Те, що росіяни кажуть нам у приватному порядку, – це те саме, що ми говорили світові публічно: що величезний обсяг допомоги, яку ми надаємо нашим українським партнерам, виявляється надзвичайно ефективним”.