Рейд РДК, Легіону «Свобода Росії» і Сибірського батальйону на територію Бєлгородської та Курської областей добре впливає на ситуацію на полі бою.
Про це заявив український військовий експерт Петро Черник.
«Це однозначно військова операція, питання тільки в тому, які її масштаби. Щоб був коефіцієнт успішності, має зрости чисельність цього контингенту. Для нас добре, що там відбувається. Тому що за великим рахунком, це можна назвати громадянською війною. Адже одні громадяни РФ зі зброєю в руках борються з іншими громадянами РФ. Бажаємо їм виключно успіху і сподіваємося, що цей процес буде масштабований», — пояснив Черник.
Він також додав, що в разі масштабування, Росія навряд чи буде масово перекидати на цей напрямок збройні сили. За словами Черника, РФ може поставити на захист власної території бійців Нацгвардії.
« Це має бути 1 до 3 — 1 до 5. Путін сам сказав, що зайшло щонайменше 300 осіб, отже РФ для повноцінного стримування або відбиття територій треба щонайменше 900 осіб. А це повноцінна тактично-батальйонна група і це точно буде відволікатися від потреб фронту. Чим більший цей контингент буде, тим краще для нас», — сказав Черник.
Додамо, що операції російських добровольців показують, що Росія не може забезпечити свої тили, там немає боєздатних частин.
Про це заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
Він наголосив, що путінський режим не був готовий до таких операцій, особливо під час проведення так званих виборів. На практиці виявилося, що всі силові структури РФ не змогли протистояти добровольцям.
“Росія не може забезпечити свої тили. Пам’ятаємо, як ішов Пригожин — прямо, спокійно, і ніхто його не зупинив. А це вже не Пригожин — радикал та терорист, це ті, які орієнтуються на демократичну Росію. Й бачимо, місцеве населення не протидіє: багато хто співчуває, багато хто нейтрально ставиться”, — сказав Маломуж.
Генерал звернув увагу, що на практиці штатні частини ФСБ та Росгвардії розбіглися або чинили мінімальний опір “для видимості”.
Водночас Маломуж зазначив, що російські добровольці не дають силовикам РФ можливості нейтралізувати їх на відстані: маневрують, працюють в умовах лісистої місцевості тощо.
“Наразі це зовсім нова тактика війни, до якої Росія й режим не готові. Показали слабкість і загалом як репресивного режиму, як силової структури, саме нездатність навіть внутрішніх сил щось зробити”, — сказав він.
На думку генерала, РФ може в цій ситуації задіяти свої сили з фронту, які мають бойовий досвід.
“Друга складова — підтягнути більше артилерії й ракетні системи, щоб створити великий периметр оточення, намагатися якимось чином нейтралізувати позиції. Ну і, звісно, підтягнути спецпризначенців, ГРУ і, як вони раніше робили, ФСБ, які професійно діятимуть в умовах партизанської боротьби. Ось зараз вони таку тему готують”, — вважає Маломуж.
Він зазначив, що ця ситуація підриває позиції Путіна, впливає на моральний дух російських окупантів на фронті, які бачать те, що відбувається на території РФ, а на цьому тлі — й слабкість режиму.
Маломуж наголосив, що російські добровольці піклуються про місцеве населення більше, ніж російська влада, попереджаючи про необхідність евакуації, створюючи зелений коридор тощо.
Варто підкреслити, що за перші шість діб рейду “Російського добровольчого корпусу”, легіону “Свобода Росії” і “Сибірського батальйону” російська армія втратила вбитими 613 осіб і пораненими — 829. Армія країни-агресора позбулася семи танків, 20 бойових машин піхоти, чотирьох бронетранспортерів і 57 військових автомобілів.