Офіцер прес-служби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича Олег Калашніков повідомив, що російські війська не можуть продовжити свій просування ні на одному з напрямків під Бахмутом, адже були розгромлені армією України.
Офіцер прес-служби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича зауважив, що при цьому ситуація залишається дуже напруженою.
«Маємо декілька напрямків атак ворога — Часів Яр, Богданівка, яка весь час потерпає від ворожих штурмів, та Іванівське, яке прикриває трасу на Костянтинівку. Не дає спокою ворогу й Кліщіївка та Андріївка, де нас постійно ворог намагається вибити з позицій. Ворог не шкодує ФАБ на наші позиції, але більше від цього страждає інфраструктура Часового Яру», — додав він.
Окремо зазначимо, військовий оглядач Олексій Гетьман повідомив, що росіяни наразі не підсилюють свої війська з тилу.
Гетьман зазначив, що наразі у рф близько 100 000 осіб закінчують «курс молодого бійця».
«Цих людей, швидше за все, після 15-17 березня (після так званих виборів) почнуть перекидати на поле бою. Це не ті 300-400 тисяч, про які кажуть, що можуть додатково мобілізувати, а це вже мобілізовані і ті, хто проходять навчання. Ми побачимо підсилення, але це не дасть РФ робити якісь прориви на ділянках фронту», — додав він.
Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни поінформували, що Сили оборони України на початку березня змогли закріпитися на захід від Авдіївки й уповільнити просування російських окупантів. Однак ЗС РФ можуть відновити наступ.
У звіті йдеться, що війська РФ змогли захопити Авдіївку 17 лютого. Вони чотири місяці намагалися окупувати місто, вибивши з нього українські війська. Навіть після цього вони підтримували відносно високий темп наступальних дій у цьому районі. Так, вони хотіли використати свої тактичні можливості, які в них з’явилися після захоплення міста.
За даними аналітиків, уже до кінця лютого ЗС РФ змогли досягти швидких тактичних успіхів. Окупанти хотіли просуватися далі на захід, проте ЗСУ створили згуртовану і важкодоступну для прориву лінію оборони.
«Російське військове командування, ймовірно, планує продовження наступальних дій підрозділів ЦВО поблизу Авдіївки в найближчій і середньостроковій перспективі», — зазначають експерти.
Водночас, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко зазначив, що на Бахмутському напрямку, а це Богданівка, Іванівське, Кліщіївка триватимуть бої.
«У вкрай важкому стані Іванівське. На жаль, там може бути перспектива залишення. Це такий хаб. Ми пам’ятаємо цей населений пункт, цю назву з того часу, коли наші захисники билися за Бахмут. Це дуже важливе село, але ситуація там важка», — розповів експерт в інтерв’ю виданню,
При цьому він зазначив, що Часів Яр стоїть і далі відбиватиметься, адже намілений пункт розташований на пагорбі і мав рубежі.
«Він більш важливий і представляє серйозні можливості з точки зору організації оборони навколо нього. Це відбувається зараз», — зазначив Романенко.
За його словами, бійці ЗСУ відходять на деяких ділянках з кількох причин:
— брак особового складу, адже мобілізація не проводиться інтенсивно;
— дефіцит озброєння і техніки, оскільки постачання недостатнє.
«Загалом оборонні рубежі, де є можливості, будуються дедалі інтенсивніше. Нам необхідно продовжувати створювати рубежі, які сприяли б стабілізації ситуації та зупинці просування військ противника», — підсумував генерал-лейтенант.