Рада національної безпеки й оборони України може запровадити санкції проти п’ятого президента Петра Порошенка. Адже для РНБО прізвище не має значення.

Не важливо, ким є людина – всі рішення попередньо обговорюють. Про це в інтерв’ю “Перші особи” заявив секретар РНБО Олексій Данілов, передає 24 Канал.

“Для нас прізвище, ім’я, по батькові не мають жодного значення. Якщо за тими документами, які подають в операторах РНБО, просять ухвалити ті чи інші рішення, їх ухвалюють публічно. Вони обговорюються”, – відзначив Данілов.

“Ба більше, якщо хтось вважає, що у нас там все тихо, то у нас інколи дуже запеклі дискусії”, – сказав секретар РНБО.

Він зауважив, що загалом до дискусій залучили 23 особи з досвідом та юридичною освітою. Немає жодної гілки влади, якої немає під час обговорень, зокрема представлені:

Верховна Рада в особі спікера нашого парламенту;

Генеральна прокуратура в особі генерального прокурора;

Національний банк в особі голови Нацбанку;

розвідки;

Міноборони;

прем’єр-міністр тощо.

За словами Данілова, Порошенко не є новою людиною в олігархічному пулі, він олігарх ще з досвідом.

“Петро Олексійович – великий бізнесмен, він бізнес веде ще з давніх часів. Я пам’ятаю шоколад з назвою “Президент”. Це було у 1998 – 1999 роках”, – додав Данілов.

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський прокоментував так звані “плівки Медведчука”, заявивши, що кум Путіна спільно із тодішнім президентом Петром Порошенком заробляли на війні. Про це він заявив в інтерв’ю для програми “VIP з Наталією Мосейчук”.

“Я чув декілька фрагментів цих плівок. Щодо ситуації, то мені здається, що ми показали свою реакцію. Для мене не новина те, що відбулось. Ми всі про це знали, ми не мали плівок, але багато різної було інформації від СБУ, розвідки. Ми розуміємо, як це відбувалось, ми розуміємо, що із терористами, сепаратистами пан Медведчук торгував, заробляв разом і 5-м президентом чи з його людьми. Ми прекрасно це розуміємо, що українське вугілля, яке через окупацію було захоплено на Донбасі, що вугілля це купувала Україна через Росією. Воно вивозилось”.

Зеленський сказав, що його впевненість на зароблянні з вугілля Медведчука і Порошенка базується на інформації, яку він має. Також про причетність кума Путіна до оборудок свідчить та реакція, яку наразі дали правоохоронні органи і  те, де зараз знаходиться Медведчук.

За словами президента, факт того, що Порошенко дав Медведчуку повноваження вести перемовини якраз і свідчить про те, що ніхто не хотів закінчення війни. Водночас, Зеленський вважає, що Порошенко досі не може усвідомити, що він вже “не є кимось у політиці”.

“Він мені не цікавий. Він мені був не цікавий, навіть коли він був президентом. Спочатку ми його підтримували, бажали змін в Україні. Він вже не є кимось у політиці, але, на жаль, він не готовий цього усвідомити. І всі ці страшні записи, я вважаю, що ці телефонні дзвінки – це державна зрада, і те, що він зробив, коли всі повноваження по перемовина надав Медведчуку – це говорить про те, що ніхто не був зацікавлений в закінченні війни. Люди робили гроші.

Я хотів сказати різко, коли вони говорять про червоні лінії. Так от вони перейшли не червоні, а криваві лінії. Тобто вони заробляли на смерті військових. Це моя думка, це не вирок суду”.