186588

Рада в першому читанні підтримала зниження ренти на видобуток природного газу. За відповідне рішення проголосували 228 депутатів, пертедає Корупція.Інфо.

Згідно пояснювальній записці, законопроектом №2835 пропонується істотно знизити ставку рентної плати на природний газ, реалізований населенню, видобутий з покладів до 5 км, встановивши її в розмірі 29% – на однаковому рівні з комерційною видобутком газу, і встановити нульову ставку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, що в сукупності з іншими заходами дозволить знизити ціну на газ для населення.

Ставки рентної плати на природний газ, який промисловим споживачам або направляється на будь-яке інше комерційне використання, були тимчасово до 1 січня 2015 року збільшено до встановленого рівня урядовими пропозиціями змін Податкового кодексу України згідно із законопроектом реєстр. № 4309 від 21.07.2014.

Тому пропонується підтримати позицію уряду і знизити ставки рентної плати на природний газ, який промисловим споживачам, до рівня близького початковому, а саме за видобутий з покладів до 5000 метрів з 55 до 29 відсотків від вартості, і за видобутий з покладів понад 5000 метрів – з 28 до 14 відсотків, при цьому природний газ, видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність, зрівняти в оподаткуванні з газом, реалізується промисловим споживачам.

Відзначимо, що в парламенті розглядали два аналогічних проекту закону авторства голови фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко (№2835) і урядовий проект закону (2352а).

У дискусії участь прийняв і голова Міненерговугілля Володимир Демчишин.

"Я як міністр, з вашої точки зору, мав би відстоювати зменшення ставки ренти, але хочу вам нагадати, що цей законопроект розроблений Мінфіном, і він підтриманий Міненерго, після довгих дискусій. І це було не тільки тому, що ми внутрішньо повинні спори, ми залучали для визначення цих ставок зовнішніх фахівців. Є американський аналітичний клуб, який провів в Україні більше 2 місяців, і ці ставки 29 і 14 були вистраждані довгою роботою", – заявив міністр.