Збройні сили України наразі здійснюють наступальну операцію не лише на Бахмутському напрямку, а й на Кримському. Однак важливий момент, як попередив військовий експерт Олег Жданов, зазначивши, що в ході атак ЗСУ мирне населення Криму не наражається на небезпеку.
«Мені здається, варто включити Кримський напрямок до цього списку. По суті, ми активно просуваємося до звільнення Криму. Фактично це можна інтерпретувати як наступальну операцію.
Очевидно, Генеральний штаб має якийсь план і ми систематично знищуємо військові об’єкти. Зверніть увагу, що громадянське населення на Кримському напрямку не страждає, а саме – немає жертв серед мирних громадян. Військові об’єкти знищуються послідовно. Сьогодні не стало винятком, і ми продовжуємо активні наступальні дії як на Бахмутському, так і Кримському напрямі» — ділиться експерт.
Також Олег Жданов стверджує, що причина в ранкових ракетних атаках з боку Росії пов’язана із психологією та медициною. Він пояснив, що ранковий стан людини є найбільш вразливим. Після ночі безсонного бойового чергування люди вичерпані та відчувають сильне бажання відпочити.
А тим часом ЗСУ виборюють кожен метр не лише ракетними ударами. Як переконаний військовий експерт Сергій Грабський, у тих умовах, у яких зараз тривають бойові дії на території України, фактор погоди не має великого впливу.
“Ми дуже часто і багато, останнім часом особливо, обговорюємо фактор погоди, фактор осені. Але, чесно кажучи, в тих умовах, у яких тривають зараз бойові дії, цей фактор нібито має не те колосальне значення, яке він міг би мати в разі проведення якихось масованих операцій із використанням великої кількості озброєння і техніки. Тому що в даній ситуації бої мають такий локальний характер і, загалом, характеризуються тим, що бойові дії ведуть підрозділи піхоти й за підтримки артилерії. Тобто залучення техніки є мінімальним”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.
На думку експерта, більший вплив може мати фактор зменшення світлового дня, бо це обмежує використання дронів, зокрема й у візуальному режимі.
“Тобто об’єктивно ми можемо говорити про певне зменшення інтенсивності використання дронів. А в разі, звичайно ж, прориву позицій противника, якщо в цей прорив нам вдасться ввести техніку, то тоді вже йтиметься про більш маневрові дії з використанням броньованого озброєння та бойової техніки, механізованих й танкових підрозділів Сил оборони України. Але на сьогодні, коли йдуть запеклі жорстокі бої з прориву лінії оборони, з розширення коридору, особливо на Запорізькому напрямку, звеличувати фактор погодних умов як якийсь фактор, що серйозно може послабити бойові дії або знизити інтенсивність бойових дій, буде недоцільно”, — сказав Грабський.
Він нагадав, що від початку Бахмутської операції у Сил оборони України було чітке завдання — вимотати підрозділи противника, не дати йому просунутися.
“Своє завдання українські захисники виконали, оскільки за 400 днів приватна військова компанія “Вагнер” просунулася аж на 45 кілометрів, що з погляду військового мистецтва є безглуздою операцією. Росіяни стали заручниками своїх же ідеологічних штампів. Тобто “звільнивши” Бахмут, як вони заявляли, втратити його через два-три місяці для них неприпустимо. Це ламає штампи російської пропаганди, які наполегливо створюються військово-політичним керівництвом РФ. Тому тут вони стали заручниками своїх пропагандистських міфів і змушені сьогодні утримувати позиції в районі Бахмута, виходячи не з військових перспектив, а із завдань політичної кон’юнктури”, — сказав Грабський.
Бахмут зіграв свою ідеологічну пропагандистську роль, продовжив експерт. Він дозволив тримати в певній екзальтації російське суспільство протягом кількох місяців, що дало змогу російському військово-політичному керівництву продовжувати агресивну політику щодо України і далі проводити мобілізацію населення РФ.
“Є логіка здорового глузду, якою керуємося ми, і є логіка політичного замовлення або дійсності, яку бачать, яку створюють російські пропагандисти”, — зазначив експерт.