Кандидат геолого-мінералогічних наук, незалежний експерт Юрій Медовар розповів, чи можливо врятувати Кримський міст від обвалення, якщо зараз в авральному режимі розпочати роботи з його зміцнення. 

Як він пояснив в інтерв'ю "Апострофу", міст складається з частин, а його основа – опори, а на них – полотно. Полотно можна зміцнювати, а ось опори – ні.

 "Що зараз вже можна зробити, якщо палі стоять? Ще поставити? Тоді судноплавства не буде. Адже там одна опора тріснула, але її зміцнили стяжками. Якщо будуть тріщати опори далі, значить, будуть лити бетон і стягувати. Але в такому випадку опора буде ставати важчою і впливати на просідання, і ті палі, які розраховувалися на одну вагу, а виходить інша, стануть просідати. Тут цілий комплекс проблем", – наголосив російський вчений.

 "От є поняття "пекла". В геологічному відношенні пекло – це Керченська протока, де збудували цей міст. Зробити можна абсолютно все, навіть ракету з гною, але вона ж не полетить", – підсумував Медовар, і відразу підкреслив:


"Насправді, міст в прямому сенсі ніхто не відкривав. Що значить відкрити міст? Його навантажують, даючи зосереджене навантаження. Повинні були поставити танки або важкі КрАЗи, навантажені під 40 тонн, і проїхати по мосту. Саме так приймається міст, а потім фахівці дивляться, наскільки він просідає. Це нормально, міст повинен бути навантажений ", – зазначив учений.

"А що вийшло? Проїхав нібито Путін за кермом КАМАЗа, а всього було 10 КАМАЗів, це приблизно 150 тонн, і вони їхали не суціль, а в шаховому порядку, та ще й порожні. Слухайте, це ж не приймання моста – не було зосередженої навантаження, повного навантаження на опори, щоб подивитися, що, куди просяде і куди піде ", – сказав він.

Варто зазначити, що ЄС, Канада і США засудили створення Росією перешкод у Керченській протоці.

Про це 10 квітня повідомило посольство України у Великій Британії за результатами розгляду в Міжнародній морській організації (IMO) українського протесту у зв’язку з «протиправним будівництвом та відкриттям РФ мосту через Керченську протоку, а також дискримінаційними перевірками суден, які прямують до українських портів в Азовському морі».

Окрім того, Українська делегація вчергове закликала Російську Федерацію звільнити 24 українських військовослужбовців, які були затримані під час проходження через Керченську протоку», – вказано в повідомленні.