Збройні Сили не повідомляють про кількість полеглих бійців з української сторони. Тому будь-яка інформація про ситуацію на фронті є цінною для наших громадян. Тим більше, коли це стосується втрат. 
 
Командир 4 роти 47 бригади Микола Мельник прокоментував ситуацію із підрахунком особових втрат на фронті. Зокрема, він розповів про те, як керівництво бригад намагається врятувати життя наших воїнів. 
 
Втрати на фронті завжди важливі. Україна рахує не лише вбитих окупантів, а й своїх воїнів. Але, на жаль, усі ці дані неточні. 

Існує дуже тонка грань між збереженням солдата і невмінням ним керувати. Звісно, військовий може почати панікувати, скаже, що по нас стріляють, ми загинемо, але тут треба адекватно оцінити можливості та зазначити: “Спокійно, не все так страшно, зараз ми їм дамо прочухана”,  – прокоментував Микола Мельник. 

Це дуже тонка грань. Адже можна йти на поводу у солдата та втратити керування цілою ротою, а можна взяти відповідальність на себе та контролювати ситуацію. 

Я завжди казав своїм підлеглим: “Ти не розумніший тієї посади, на якій знаходишся”. Якщо ти солдат, то маєш виконувати лише свою роботу. Власну відповідальність я ніколи не перекладу на іншу людину,  – розповів він. 

Також командир додав, що, якщо є наказ штурмувати місто доки є можливість, техніка, люди, засоби, якими можна воювати, то територія буде відвойовуватися. Це не значить, що всі поляжуть до фронтальної атаки. Це означає, що наказ інтерпретують до ситуації в конкретній роті. 

У ЗСУ командири завжди зважають на втрати. Але іноді з’являється самодурство. 

Наприклад, офіцер доповів, що просуватися далі немає можливості, варто закріпитися на поточному місці, тому що з’явиться багато втрат. У відповідь він чує заперечення, що треба просуватися. Через такі ситуації багато офіцерів гинуть. Їм не дозволяє совість відправити солдатів на смерть і тому вони вирішують підставити себе під кулі, – говорить Микола Мельник. 

Українські військові – герої. Вони щодня йдуть на зустріч смерті, голосно сміючись їй в лице. Усе заради того, щоб Україна існувала 

В той же час, наразі, за словами експерта Андрія Крамарова, українські військові проводять клопітку роботу з “розм’якшення” оборони противника. 

“Це є своєрідною підготовкою до подальшого значно масштабнішого удару. Однак для початку потрібно знайти слабкі місця в обороні окупантів. Теперішня робота наших військових – побудувати фундамент для майбутнього удару. Тоді побачимо на карті зрушення. Хоча і зараз вони є”, – припустив Крамаров. 

Він додав, що скоро Росія почне втрачати величезну кількість техніки. 

“А зі знищених артилерійських систем за місяць вони взагалі йдуть практично на “рекорд”. Це також допомагає українським військовим розширювати плацдарми та покращувати позиції”, – резюмував експерт. 
 
Вистачає ворогові втрат не лише в техніці, а й в особовому складі. Як розповів військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула на одному з українських телеканалів,в Росії проводять мобілізацію на війну проти України у такий спосіб, що вона сприяє приховуванню втрат, бо вони ніби “розмазані” по різних регіонах. Щодня там ховають до 6 тисяч осіб, а тому збільшення військових втрат там не сильно помітне. 

“Сам спосіб призову людей – призивають із різних регіонів Росії – як би “розмазує” втрати по всій території Російської Федерації. І кількість похорон збільшується трохи відносно загальної кількості. У Росії щодня ховають близько 4-6 тис. осіб, які померли природною смертю. На цьому фоні збільшення на 10-15%, тобто на 600-900 осіб, яких щодня втрачає Росія [на війні], не дуже помітно”, – сказав військовий експерт.