Антиєврейські погроми в Дагестані свідчать про міжетнічну та міжрелігійну напруженість у російських регіонах. Очільник Чечні Рамзан Кадиров першим оголосить про незалежність регіону після падіння режиму президента-диктатора Росії Володимира Путіна.
Таку думку висловив колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов
За його словами, антиєврейські погроми в Дагестані свідчать про міжетнічну та міжрелігійну напруженість у російських регіонах.
«Я вважаю, що однією з перших, якщо просто не першою людиною, яка оголосить про незалежність свого регіону від Російської Федерації після падіння Путіна, буде Кадиров. І там ще буде конкуренція в Чечні – хто головний за відділення регіону від Росії», — вважає ексдепутат РФ.
Він також звернув увагу на реакцію Кадирова на події в Дагестані.
“Найважливіше не те, що вимовив Кадиров, а те, коли він це вимовив. Він відреагував через два дні після того, як почали відбуватися події в Махачкалі. Насправді Кадиров промовчав. І тільки тоді, коли з Кремля сказали, мовляв, а чого це ти мовчиш, треба висловлюватися, якщо ти лояльний. Тільки тоді він, відповідно до свого кавказького темпераменту, звісно, заявив, що, мовляв, Путін — наш керманич, і взагалі ми жорстко реагуватимемо на таке. Але до цього він мовчав”, — зазначив Пономарьов.
Жодні з кавказьких лідерів не в змозі приборкати на даний момент цю стихію, вважає політик.
“Ця стихія розпалена путінським режимом, путінською пропагандою, путінським телебаченням, путінськими спецслужбами. І жодній регіональній еліті просто не під силу це все ні зупинити, ні якось зруйнувати. Можуть трохи підрулювати і паразитувати на цьому, на цих хвилях, приєднуватися до них для того, щоб зміцнити свою владу, але протистояти цьому вони абсолютно не в змозі. І навіть Кадиров, будучи сильним лідером, цього зробити не може ніяк”, — зауважив Пономарьов.
Він додає, що росія як імперія розвалюється, адже не в силах контролювати свої околиці, вона не в змозі захистити саму себе.
“Імперія розвалюється, вона агонізує, вона переживає свої останні години. Починає військові авантюри, вона не в змозі контролювати свої околиці, вона не в змозі захистити саму себе. І Рим упав під ударами варварів. Радянський Союз розпався рівно через такі ж міжнаціональні конфлікти на своїх околицях. Це були перші дзвіночки, що, відповідно, зараз і відбувається. І перспективи “Лебединого озера” стають все більш наочними”, — сказав Пономарьов.
Тепер головне питання в тому, що буде далі. І події в Дагестані, на думку політика, свідчать про те, що РФ може зануритися в “кривавий кошмар”.
“Раніше запитували, а можливо це чи ні (розвал Росії.). Зараз усі розуміють, що це можливо, і в цей бік уся ситуація йде. Тепер усім цікаво, а хто наступний, які будуть ризики, як цих ризиків уникнути, як забезпечити, щоб уся ця територія, яка зараз називається Російською Федерацією, не занурилася б у кривавий кошмар. І події в Дагестані говорять про те, що це цілком можливо”, — резюмував спікер.
Також нагадаємо, що Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що антисемітські виступи на Північному Кавказі вказують на втрату контролю Москви над регіонами, а провину за те, що трапилося, Кремль намагається перекласти на зовнішні сили. Так, в організації масових заворушень Володимир Путін звинуватив Україну і США. А муфтій Татарстану Каміль Самігуллін закликав владу проявити поблажливість до учасників погромів, тому що, це “провокація західних спецслужб, які грають на почуттях віруючих“.
Глава Чечні Рамзан Кадиров наказав чеченським силовикам затримувати або вбивати учасників масових заворушень: “робіть три попереджувальні постріли в повітря, а після цього, якщо людина не виконує вимогу закону, то четвертий постріл зробіть у лоб“.
“Реакція Кадирова на заворушення в Дагестані свідчить про те, що він, перш за все, стурбований збереженням сприйняття своєї непохитної підтримки Путіна, а по-друге, демонстрацією сили свого авторитарного правління в Чечні, погрожуючи насильницькою відповіддю на потенційні майбутні заворушення”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.