Питання державного бюджету України на 2020 рік можуть розглянути вже наступного тижня – 17-20 вересня.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час погоджувальної ради парламенту.

“На цій сесії нам необхідно розглянути сім законопроектів щодо внесення змін в Конституцію України, які очікують висновків Конституційного суду України. Крім того, перед нами стоїть важливе завдання на цій сесії – це розгляд та ухвалення закону про державний бюджет країни”, – сказав він.

Разумков зазначив також, що на пленарному тижні із 17 до 20 вересня планується розглянути ще 38 питань, в тому числі й питання про держбюджет України на 2020 рік.

До 15 вересня Кабінет міністрів України повинен внести до Верховної Ради України проект бюджету на наступний 2020 рік. Це – дуже великий виклик як для нового Кабміну, так і для нас із вами, як для Верховної Ради”, – наголосив він.

Також, до 188 законопроектів, які вже включено до порядку денного другої сесії парламенту дев’ятого скликання, наступного понеділка буде додано ті питання, які запропоновані іншими політичними силами – зазначив Дмитро Разумков.

«Сподіваюсь, що два пленарні дні, які ви бачили, були показові, й сподіваюсь у подальшому будемо так само ефективно працювати і приймати ті необхідні закони, які так потребує наша держава», – сказав Глава парламенту.

Глава парламенту також поінформував, що цього тижня в Україну приїжджає Пет Кокс, і будуть проведені зустрічі з ним, щоб почути нові пропозиції щодо реформи українського парламенту.

«І найближчим часом повернемося до питання змін Регламенту. Це необхідно, і Верховна Рада повинна рухатися відповідно до часу та тим викликів, які є перед нами», – підкреслив Голова Верховної Ради.

Окрім того, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков на запитання журналістів, чи планується вносити зміни до Конституції, щоб спростити процедуру імпічменту, відповів що наразі таке питання на порядку денному не стоїть.

«Станом на сьогодні розглядається саме закон про імпічмент президента. Необхідно, щоб це був окремий закон, який регулюватиме цей процес. Дуже багато було суперечок щодо того, що питання імпічменту прописане в законі про ТСК, але за кожен напрямок повинен відповідати свій законопроект і незабаром – закон. Щодо змін до Конституції, поки що таке питання на порядку денному не стоїть», – сказав Разумков.