У суботу, 27 жовтня, в силу вступив закон, згідно з яким жінки проходять військову службу на рівних засадах з чоловіками, включаючи рівний доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності при виконанні обов'язків військової служби.

"Жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах з чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства і дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), до складу якого ухвалення в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі і дотримання правил військового обліку", – відповідний законопроект був опублікований в офіційному виданні "Голос України".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Також документ дозволяє призначати жінок в добовий наряд, проте з дотриманням законодавства з питань охорони материнства і дитинства, а також скасовує обмеження щодо служби жінок у військовому запасі. Від проходження зборів мають намір рятувати не всіх жінок-військовослужбовців, а тільки вагітних.