З ініціативи Володимира Зеленського сьогодні, у День безпеки пацієнтів, обласним медичним закладам передали ще 20 автомобілів швидкої допомоги, придбаних Фондом Ріната Ахметова.

Провідні обласні дитячі заклади разом із системою екстреної медичної допомоги країни отримають таку допомогу вперше.

Це дасть їм можливість транспортувати у спеціальних інкубаторах новонароджених діток, які потребують допомоги лікарів.

Також передані 3 автомобілі швидкої медичної допомоги типу «В» для обласних центрів екстреної медичної допомоги та 3 унікальні автівки типу «А» на базі позашляховика Toyota land Cruiser для обслуговування мешканців сіл.

Досі в Україні досвіду збирання та комплектації такого санітарного транспорту не було.

З липня 2019 року в регіони вже передано 77 автомобілів. Працюючи на цих сучасних машинах, оснащених усім необхідним для порятунку людей, бригади екстреної медичної допомоги вчасно та якісно обслуговують громадян.

Володимир Зеленський подякував медичним працівникам, які щоденно рятують життя та захищають здоров’я наших співвітчизників.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський запровадив відзначення 17 вересня Дня безпеки пацієнтів.

Відповідний указ № 648/2019 опублікований на сайті глави держави.

“Установити в Україні День безпеки пацієнтів, який відзначати щорічно 17 вересня — у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів”, – ідеться в документі.

В указі зазначається, що рішення ухвалено, “визнаючи забезпечення безпеки пацієнтів одним із важливих елементів надання якісної медичної допомоги та підтримуючи рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я”.

Як відомо, раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував передачу в регіони 200 нових автомобілів швидкої допомоги, куплених за гроші меценатів.

“В Україні понад 100 дитячих лікарень в обласних і районних центрах. Поруч зі мною – одна з 200 спеціальних швидких, які будуть передані їм. Придбано не за бюджетні кошти, а за домовленістю з меценатами”, – написав тоді Зеленський.

За словами президента 136 швидких Peugeot і Ford поїдуть у міста. 64 швидкі Toyota Sequoia і інших автомобілів із підвищеною прохідністю буде передано сільським громадам.

Перші 30 швидких потрапили у лікарні вже найближчими днями, інші автомобілі – впродовж трьох місяців.