Вплив так званих кланів буде зростати на місцевих виборах, конвертуючи всі свої рейтинги, вони будуть хотіти вплинути й на загальнонаціональну політику. Коломойський користується відповідною ситуацією – його союзниками може стати низка суб’єктів з місць, зокрема мери та регіональні партії.
Так він буде мати найбільший вплив серед зацікавлених суб’єктів в парламенті. Коломойський намагається вплинути на виконавчу гілку влади – за результатом так званої ревізії, він може стати найбільшим “акціонером”. Про це в ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.
Групи впливу в монобільшості
За його словами, серед так званих груп впливу є не лише група Ахметова й Коломойського, а й ті – які орієнтовані на Авакова та Пінчука. Проте вони діють у межах певної рівновіддаленості, тобто конструктивної позиції до Зеленського щодо команди “слуг народу”, зазначив Саакян.
“Наразі Коломойський вирішив виступити для посилення своїх впливів в урядовому ложі”, – зауважив політолог.
Переформатування у фракції “Слуга народу”
Також Олег Саакян сказав, що наразі у “Слузі народу” немає єдності, а теза про монолітність такої великої фракції з самого початку була маніпулятивною.
“Єрмаку хотілося б посилити власні впливи, а Разумков дуже ефективно використовує власне крісло і балансує між різними фракціями, зокрема перебуваючи над ситуацією. Вони нібито діють не всупереч волі президента. Однак насправді Єрмак хоче розбудувати свою систему впливу всередині парламенту”, – розповів політолог.
За його словами, поки що виглядає так, що все буде відбуватися згідно зі сценарієм Єрмака.
“Однак якщо переформатування не вдасться, або буде мати занадто серйозну політичну ціну для Зеленського – тоді може відкритися так званий зелений шлях для Разумкова”, – сказав Саакян.
Політолог додав, що Разумков є фактично другим за рейтингом обличчям після Зеленського, тому дарувати йому додаткові рейтингові бали не будуть. Інакше це може створити загрозу для лідерства всередині команди депутатів від “Слуги народу”, підсумував Олег Саакян.
До слова, журналісти стверджують, що монобільшість, абсолютний контроль над якою Банкова втрачає все більше, збираються переформатувати. У фракції виокремились певні групи впливу, наприклад, представників Коломойського у “Слузі народу” нарахували щонайменше 40. Однак це не підтверджується голосуванням.
Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко. Він вважає, що думка про переформатування – заснована на інсайтах. Часто вони не зовсім точно відповідають дійсності.
Коли йдеться про 40 нардепів – мовиться не стільки про прямий, як про опосередкований вплив.
“Є великі проблеми, внутрішні суперечності, ідеологічні, особистісні, світоглядні. Все, як і в більшості великих фракцій раніше. Зараз розбіжності посилились через вибори. На сьогодні, головна проблема – це не вплив Коломойського чи Ахметова, а це протиріччя, які з’явилися під час місцевих виборів”, – вважає Фесенко.
Також експерт вважає, що в Офісу Президента є намагання посилити вплив на фракцію.