Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не даром у другу річницю повномасштабної війни рф висловив впевненість, що Україна переможе.   Українські військові продовжують боротися на полі бою з російськими окупантами. Завдяки діям Сил оборони вдалося взяти під свій контроль плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України та генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, чого очікувати від цієї ділянки фронту.

За його словами, помилкою 2023 року є те, що зібраний для контрнаступу ресурс потрібно було застосовувати на одному напрямку, а не одразу на трьох — Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському.

«Із серпня 2023 року включили ще й Херсонський напрямок. Сил на такого роду дії у нас не було. Тим більше що Херсонський напрямок через Дніпро — це дуже важка позиція», — заявив Ігор Романенко.

Що стосується створеного на лівому березі Дніпра плацдарму, то військовому керівництву необхідно розібратися на місці, чи доцільно далі утримувати цю місцевість. Усе через те, що логістика через Дніпро дуже важка, а противник регулярно здійснює удар по українських позиціях, зокрема й по переправах. У результаті це все обертається досить складною ситуацією.

«Йде боротьба за плацдарми. Вони потрібні і нам, і їм. У кого більше сил на поточний момент, ми побачимо. Можливо, одна зі сторін критично ослабне, і тоді ситуація кардинально зміниться», — підсумував Ігор Романенко.

Додамо, що представниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк також розповіла, що українські військові продовжують поступово розширювати свій плацдарм у цьому районі.