Очільник Кремля Володимир Путін хоче, аби Японія допомогла йому послабити західні санкції. Заради цього він готовий пожертвувати двома з чотирьох підконтрольних Росії Курильських островів.
Про це заявив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов.
За його словами, Кремлю буде дуже непросто домогтися дружби з Токіо.
Політик зазначив, що для Путіна думка простих росіян щодо передачі островів не має значення. Експерт вважає, що для цього є пропаганда Кремля на російському телебаченні. Там "пояснять людям, що йдеться про дві скелі, які не мають принципового значення і на яких ніхто не живе".
Ці два острови мають значення тільки потоками міграції риби. Ця скеля — як в України був спірний з Румунією острів Зміїний, який мав значення тільки для територіальних вод, щоб потім добувати там нафту і газ. Для Росії це те ж саме. Ніхто там не живе, військового значення немає, але земля зайвою не буває,– сказав екс-депутат Держдуми.
Він зазначає, що історично питання може бути вирішене компромісом. Так, з чотирьох островів два маленьких віддадуть Японії, а два великих залишаться за Росією.
"Питання в тому, що Путін хоче щось виторгувати за це, він хоче мати Японію союзником проти західних санкцій", – наголосив він.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Політик вважає, що Японія не визнає анексований Крим російським, щоб не загострювати власні територіальні суперечки з Китаєм. Однак експерт зазначає – "прорвати санкційну блокаду" японці можуть.
Думаю, що навколо цього ведеться торгівля. Але тут все накладається на суто японський національний характер,– зазначив він.
До слова, раніше експерт розслідувальної групи Bellingcat Христо Грозєв заявив, що у Кремль розглядають можливість ще одного "референдуму" – цього разу на Курильських островах. Мета цього так званого референдуму – легітимізація анексії Криму та перезавантаження взаємин із Заходом.
При цьому усе відбуватиметься під суворим контролем, а велика частина території залишиться в Росії.
Грозєв зазначає, що це б мало підкреслити налаштованість Москви на нібито самовизначення територій. Тут Кремль спробує активувати версію про те, що "так все відбувалося і в Криму".