В Україні починається сезон грипу та ГРВІ – в країну ось-ось прийдуть відразу три штами небезпечного вірусу. Зроблена вчасно щеплення від грипу – надійний спосіб захиститися від захворювання, передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва


Міністерство охорони здоров’я України вже прогнозує, що майбутня епідемія грипу буде наймасштабнішою за декілька років. Початок сезону захворюваності припаде на листопад.

Медики відзначають, що в минулий сезон грипу та ГРВІ вірусами перехворіли 6,2 мільйона українців – це понад 14 відсотків населення України. Однак щеплення від грипу була зроблена небагатьма – вакцинувалися лише 106 тисяч чоловік.

Майже 65% із захворілих в Україні – діти у віці до 17 років. Вони і вагітні жінки і люди похилого віку потрапляють в зону ризику. З жовтня 2016 року по травень 2017-го зареєстрована 31 смерть в результаті захворювання на грип (з них семеро випадків дитячої смерті).

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала вимоги до щеплень проти грипу, які повинні бути дотримані виробниками. Штами грипу видозмінюються кожен сезон, тому робити щеплення бажано щорічно до настання холодів. Щеплення від грипу може робитися одночасно з іншими вакцинами.

У вакцинах з трьох складових мають бути компоненти, які захищають від штамів:
А/Мічиган/45/2015 (гілка 6В.1), схожий A (H1N1) pdm09

А/Гонконг/4801/2014 (H3N2)

B/Брісбен/60/2008.

У вакцині з чотирьох складових додано захист від грипу B/Пхукет/3073/2013.

Лікарі нагадують, що щеплення від грипу робиться дорослим і дітям у віці від 1 року, якщо на момент вакцинації немає індивідуальних протипоказань.

МОЗ назвало причини, щоб відкласти щеплення до одужання:
1. Гостре захворювання, яке супроводжується температурою вище 38,5 С.

2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини або ж відома пацієнтові алергія на один з компонентів вакцин (желатин, неоміцин, курячий білок і т.п.)

3. Захворювання та стану організму, при яких імунітет після вакцинації може не сформуватися. Наприклад, хіміотерапія у онкохворих, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, СНІД, прийом препаратів, які пригнічують імунітет. Такім хворим тільки за призначенням лікаря можна робити інактивовані щеплення, проте немає гарантії, що імунітет проти грипу буде вироблений.

4. При вагітності введення «живих» вакцин не рекомендовано. У багатьох країнах світу вагітні вакцинуються від грипу неактивними щепленнями від грипу.

У нашій країні щеплення від грипу не виготовляються. Імпортні вакцини не купуються за рахунок держбюджету, їх доведеться придбати в аптеці самостійно.

Щеплення від грипу – найбільш відомі вакцини
«Ваксигрип» (виробник Sanofi Pasteur, Франція)

«Бегривак» (виробник Novartis Vaccines and Diagnostics GmbH & Co. KG, Німеччина)

«Інфлувак» (Abbott Products, Нідерланди)

«Агриппал S1» (Виробник Novartis Vaccines and Diagnostics S.r.l, Італія)

«Інфлексал V» (виробник Berna Biotech Ltd., Швейцарія)

У вересні 2017 року вартість щеплень від грипу коливалася на рівні 250-360 гривень. Вартість щеплення в приватній клініці з консультацією імунолога – 600-700 гривень.