Якби до підняття тарифів українцям монетизували субсидії та допомогли встановити лічильники, вони б не витрачали багато природного газу, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Потрібно підривати”: Надія Савченко зробила шокуючу заяву під час інтерв’ю на російському пропагандистському каналі

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності ВР Олексій Рябчин.

«Хоча б частково потрібно монетизувати субсидії українцям. Адже, якщо ще до підняття тарифів через Фонд енергоефективності і монетизацію допомогли людям встановити лічильники, вони б стали енергоощаднішими і зростала б економіка країни. Ми б споживали менше природного газу, який купуємо закордоном, і зосередили б свої сили на добуванні українського. Це дало б можливість дійсно стати енергонезалежною країною», – розповів Рябчин.

Та, на жаль, на думку учасника програми, український уряд виділяє 60 млрд. грн на субсидії, а на Фонд енергоефективності цього року залишилось лише 100 млн., на теплі кредити було виділено лише 400 млн. грн., на субсидії – 60 млрд.

Також він сказав і про те, що Україна є найбільш неефективною в енергетиці державою у Європі. Але вона має великий потенціал, щоб покращити цю ситуацію.

«Коли люди почнуть масово утеплювати свої будівлі, відбудеться ефект мультиплікації (зростання, – ZIK). Вони почнуть створювати малий та середній бізнес, який працюватиме на покращення енергоефективності країни. Наприклад, малий бізнес буде виробляти теплоізоляцію, вікна, котли та інші суміжні речі», – додав Рябчин.