З кримінальної справи про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе зникла гучна заява засудженого Олексія Пукача про екс-президента України Леоніда Кучму та екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Про це заявила адвокат потерпілого громадського діяча Олексія Подольського Тетяна Костіна, передає Корупція Інфо

Популярне: Ви це вже чули? Турчинов розповів важливу інформацію про війну, це може все кардинально змінити

 

Наприклад, яскравим доказом невідповідності протоколу судового засідання суду першої інстанції реальним обставинам справи є відсутність в протоколі відомих на весь світ слів Олексія Пукача про те, що вирок суду буде йому зрозумілий тоді, коли Кучма і Литвин будуть сидіти разом з ним. У 2015 році ці записи незаконно НЕ розсекретив той же суддя Андрій Мельник, який в 2011 році сам незаконно закрив процес в суді першої інстанції. Суспільству важливо дізнатися правду про те, що насправді відбувалося на незаконно закритих за седанів суду першої та апеляційної інстанцій ", – підкреслила вона.

Як відомо, 16 вересня 2000 року зник опозиційно налаштований журналіст Георгій Гонгадзе. Саме в цей час Президент України Леонід Кучма вибудовував сильну вертикаль президентської влади, а в суспільстві накопичувались опозиційні настрої, викликані авторитарними методами державного управління.

28 листопада 2000 року, через два місяці після зникнення Гонгадзе, Олександр Мороз поінформував Парламент і журналістів про те, що він володіє таємними записами розмов Президента Л. Кучми та високопоставлених урядових чиновників, які кидають світло на вбивство Гонгадзе. 
За словами Мороза, в розмовах, записаних співробітником Служби Охорони Президента Миколою Мельниченком, беруть участь Кучма та його найближчі помічники — Глава Адміністрації Президента Володимир Литвин, Міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко та керівник СБУ Л. Деркач, які обговорюють діяльність Гонгадзе і вирішують, як з ним бути. На думку О. Мороза та деяких інших членів Парламенту, ці розмови дають підставу вважати, що Президент певним чином причетний до зникнення Г. Гонгадзе.

Чинна тоді влада рішуче відкинула будь-які звинувачення у причетності до загибелі Г. Гонгадзе та намагалася зам'яти конфлікт, проте через місяць більш ніж половина населення України виявляється обізнаними зі змістом "плівок Мельниченка".

З 15 грудня 2000 року в Києві починаються акції протесту з нагоди 3 місяців з дня зникнення Гонгадзе, які 19 грудня переростають ув акцію «Україна без Кучми». Серед очільників акції — Юрій Луценко, Володимир Чемерис, Михайло Свистович. До акції приєдналася також партія "Батьківщина", очолювана Ю. Тимошенко, на бік опозиції стає українська діаспора.