За час роботи Вищого антикорупційного суду (з вересня 2019 року) тюремні терміни за корупцію отримали 19 осіб. Про це повідомило, Національне антикорупційне бюро.
Відзначається, що у справах НАБУ і САП ВАКС виніс 16 вироків щодо 19 осіб, 14 з яких вступили в силу. Більшість справ стосувалися злочинів, пов’язаних з неправомірною вигодою.
“Крім позбавлення волі, ВАКС конфіскував все необхідне майно суддів Малиновського райсуду Одеси і Господарського суду Одеської області. До останнього також застосована спеціальна конфіскація – в дохід держави повернуто 250 тисяч гривень. А також конфісковано автомобіль екс-директора ВАТ«Кіровоградгаз», засудженого за розтрату 8,6 мільйона гривень”, – йдеться у висновках НАБУ.
Всього, за даними НАБУ, за час роботи цього відомства понад 300 обвинувальних актів щодо майже 600 осіб були скеровані в суд, про корупцію чиновників прийнято 56 обвинувальних вироків, що вступили в законну силу.
Також варто зазначити, що у Верховній Раді готується до другого читання проект закону «Про засади антикорупційної політики на 2020 — 2024 роки» (№ 4135).
Документ розроблено Кабінетом Міністрів відповідно до вимог закону про запобігання корупції і подано до парламенту ще восени минулого року. У листопаді його взяли за основу та скоротили термін підготовки до другого читання. Утім, законопроект і досі не схвалили в цілому.
Законотворці вказують на те, що в країні досі немає основного стратегічного документа у сфері запобігання та протидії корупції — Антикорупційної стратегії. Це призвело до розбалансованої і малоефективної діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших публічних інституцій у питаннях запобігання та протидії корупції. А затвердження такого перспективного плану дій на 2020 — 2024 роки дасть змогу вирішити ці проблеми, забезпечивши всі публічні інституції надійним дороговказом та інструментарієм на найближчі п’ять років. Окрім того, ухвалення законопроекту, очікують парламентарії, дозволить зробити значний стратегічний крок уперед у напрямку мінімізації корупції та суттєво підвищити темпи соціально-економічного зростання країни.