Підготовка візиту президента України Володимира Зеленського в США знаходиться на завершальній стадії. Про це в програмі “Погляд з Банкової” телеканалу “Дім” повідомив прес-секретар президента України Сергій Никифоров.

Зараз деталізується програма візиту.

“Уже можу сказати, що в програмі не тільки Вашингтон. Там будуть і інші міста на обох узбережжях – і на західному, і на східному. Більше зараз поки не можу сказати, тому що узгоджується все. Тобто не тому що я щось приховую, а тому що ще остаточно не відомо “, – розповів Никифоров.

Він уточнив, що плануються зустрічі “з великим американським бізнесом і з політиками, і, природно, з президентом”.

“Ось прийшов лист від президента Байдена з поздоровленням до Дня Незалежності. Ми його опублікуємо трохи пізніше, тому що воно прийшло трохи заздалегідь. Але там як і раніше вказано, що дуже чекають президента Зеленського 30 серпня в Вашингтоні”, – сказав прес- секретар президента України.

Никифоров доповнив, що поїздка готується “дуже інтенсивно”.

“Вийшла на завершальну фазу. Зараз оформляються візи і так далі. Тобто все буде. Буде дуже добре. Буде насичено і віримо, що продуктивно”, – вважає він.

Серед тем, які будуть підніматися на зустрічі в США – “Північний потік-2”.

“Я впевнений, що будуть зачіпати тему” Північного потоку “в США в більш широкому контексті, в контексті енергетичної безпеки Європи. Тому що в США ж розуміють, що це проект політичний, а не енергетичний, і не економічний для Росії. Для Європи він може бути і енергетично прибутковий, але вона таким чином потрапляє в певну залежність, порушує свої ж принципи диверсифікації енергоносіїв. Тому, природно, буде обговорюватися “Північний потік-2” у Вашингтоні. але, я думаю, в більш широкому контексті загальної енергетичної безпеки Європи . з приводу Польщі, з приводу України. Наприклад, у Польщі там величезні претензії з приводу “Північного потоку-2”, – розповів Никифоров.