Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 20 вересня, прибуде з робочим візитом до США з метою участі в 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. Про це повідомив прес-секретар Глави держави Сергій Никифоров.
«Уже офіційно: у понеділок розпочнеться візит Президента України до США. Володимир Зеленський виступить на Генеральній асамблеї ООН, матиме там промову», – зазначив речник Глави держави на брифінгу в п’ятницю в Офісі Президента.
Крім того, за його словами, Володимир Зеленський проведе низку двосторонніх зустрічей, зокрема з лідерами інших держав, представниками міжнародних організацій, серед яких і Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Заплановані й зустрічі Президента України з представниками бізнесу та інвесторами, а також з українською громадою у США, зазначив Сергій Никифоров.
Доктор політичних наук Валентин Якушик нагадує, що з 31 серпня по 3 вересня президент Володимир Зеленський вже був в США з візитом. І ось, через три тижні після цього (з 20 вересня), він знову буде там — і виступить в Нью-Йорку на сесії Генеральної Асамблеї ООН.
“Може виникати питання: а чому так часто? І чи не можна було більш раціонально складати графік закордонних поїздок президента України, об’єднавши програми візитів з тим, щоб двічі не робити заокеанські перельоти? Це наївна постановка питання. Державі потрібно бути зовсім в іншій “ваговій категорії” щоб “економити на перельотах” президента і пропонувати іншим підлаштовуватися під свої власні плани і ритми політичному житті своєї країни “, — підкреслює експерт, для видання “Коментарі”.
За його словами, обидва візити дуже важливі для політичного керівництва України.
“Головний зміст першого візиту полягала у зустрічі з президентом Джозефом Байденом. Це була своєрідна “проміжна” зовнішня легітимація президента Володимира Зеленського на додаток до початкової — потужної електоральної легітимації 2019 го року. В результаті цього візиту з’явилося більше чітке уявлення про параметри підтримки Заходом нинішнього керівництва України і проводиться ним курсу, а також про деякі корективи у зовнішній політиці США і про нинішніх вимогах США до своїх союзників і підопічним “, — зазначає Валентин Якушик.
Другий же (нинішній) візит Володимира Зеленського в Нью-Йорк пов’язаний, за словами експерта, з наміром представити світовій спільноті бачення офіційного Києва щодо свого геополітичного позиціонування і вирішення своїх внутрішніх і міжнародних завдань. Все це — в умовах продовження і навіть посилення конфронтації з Москвою і, як багатьом здається, “недостатнього розуміння” з боку найважливіших центрів Заходу пов’язаних з цим труднощів.
“Цей візит буде використаний для зустрічей в Нью-Йорку з лідерами різних країн, в тому числі і для пошуку можливих більш-менш дієвих доповнень до політики опори на геополітичну стратегічну орієнтацію і допомогу Заходу”, — резюмує Валентин Якушик.
Політолог Володимир Цибулько переконаний, що візит Зеленського в США повинен бути наповнений не тільки порядком денним Генасамблеї ООН, і просуванням там питань по деокупацію українських територій, а й — особливому акценті на порушення прав людини на окупованих територіях.
“Україна як жертва агресії з боку одного з постійних членів Радбезу — Росії — повинна ставити питання про зміну структури Радбезу. І як країна, що відмовилася від ядерної зброї, Україна сама повинна претендувати на місце в Радбезі “, — заявив Володимир Цибулько, для видання “коментарі”.
На його думку, також треба присвятити максимум часу відновлення солідарності з Україною інших країн, які ще не приєдналися до Кримської платформи.