Лідер фракції “Голос” Ярослав Железняк заявив, що відео, на якому начебто зафіксували факт кнопкодавства за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки, зникло.

Про це він сказав, під час засідання погоджувальної ради 15 лютого.

“Я вам хочу повідомити, що за фактом кнопкодавства за пана Шкарлета досі немає офіційного відео від управління державної охорони. Мені говорять, що 14 днів сплило і немає у них цього відео”, – сказав нардеп.

У зв’язку з цим Железняк наголосив на необхідності запросити в Раду керівника управління держохорони Сергія Рудя.

“Мені здається, що це повне ігнорування парламенту, тому вважаю за необхідне викликати начальника цього управління Рудя Сергія Леонідовича, і нехай нам розповідає, яким чином відео, що зафіксувало кнопкодавство, раптом зникло”, – додав він.

Спікер Ради Дмитро Разумков додав, що у парламенті повинні розібратися з цим питанням.

Зокрема, відповідні техзасоби уже передали до Ради. Якщо інформацію про відсутність відео підтвердять, то парламент шукатиме шляхи відновлення відповідного запису.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Ради підтримала призначення Шкарлета міністром освіти. Пізніше Інна Совсун заявила, що за це призначення “проголосували” деякі нардепи ОПЗЖ, яких не було у сесійній залі парламенту. А вже 18 січня Офіс генпрокурора відкрив кримінальну справу про кнопкодавство під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки.