Україна не просила інших країн вислати свої війська на свою територію, але згідно міжнародного законодавства така можливість не виключена. Партнери обговорюють різні види допомоги Україні, і дозвіл іноземним добровольцям брати участь у бойових діях може бути першим етапом. Про це повідомив Сергій Джердж, голова Громадської ліги «Україна — НАТО».

«Ми можемо збільшити цей список, якщо є охочі — добровольці. Нам потрібні не тільки люди для різноманітного використання в Сухопутних військах, але й фахівці, такі як пілоти. Багато пілотів, які вийшли на пенсію в європейських країнах, можуть бути зацікавлені. Вони мали досвід військового льотного складу, знають озброєння країн НАТО, зокрема F-16. Це молоді люди, які можуть працювати в Україні, допомагати українським льотчикам захищати небо. Це може бути ефективний спосіб допомоги нашій країні», — пояснив він.

Він зазначив, що ініціатива щодо пілотів може виникнути від України, і порівняв це з історією допомоги Ізраїлю після Другої світової війни, коли американські пілоти приїзжали до Ізраїлю.

Джердж також нагадав про формат «Рамштайн» — 55 країн і організацій, які технічно допомагають Україні зброєю, боєприпасами та амуніцією.

“Чому б не допомогти і збройними силами? Ми всі 10 років ведемо дискусію, що Україна захищає Європу, відтягуючи на себе всю агресію Росії, яка, можливо, була б спрямована на балтійські та інші країни. І це йде до цього, тому що весь час лунають погрози з боку російських офіційних осіб і пропагандистів спалити Варшаву, спопелити Париж, Лондон, і Берлін взяти повторно ще кілька разів. І якщо є таке розуміння, що Україна захищає Європу, то чому б усім разом не протидіяти цьому? Не тільки амуніцією та боєприпасами, а й іншими силами допомогти Україні? Потенціал військовослужбовців у Росії більший. Тому, якщо Захід і НАТО, Європейський Союз сприймають протидію російській агресії як спільне завдання, а Росія багато разів каже, що вони воюють тільки з НАТО, тому можна всім разом і протидіяти”, — висловився Джердж.