Кількамісячний конфлікт членів Наглядової ради «Нафтогазу України» з новим головою правління цієї компанії Юрієм Вітренком завершився тим, що незалежні члени Ради 7 вересня подали заяви про звільнення. На зустрічі з журналістами голова наглядової ради Клер Споттісвуд (Великобританія) та члени Наглядової ради Бруно Лескуа (Франція) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія) розповіли про проблеми у компанії та клінч у стосунках з Юрієм Вітренком.
Загальний зміст зроблених заяв можна сформулювати так: призначення урядом головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка та його дії на цій посаді різко погіршили стосунки з наглядовою радою та правлінням компанії. Клер Споттісвуд стверджує, що після призначення Вітренка «майже не було нормального спілкування з наглядовою радою». «Багатьох або звільнили, або вони пішли з власної волі. Багато талановитих керівників пішло з компанії», – наголосила вона.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив до кінця листопада відібрати на конкурсі нових незалежних членів Наглядової ради компанії. Конкурс із відбору чотирьох незалежних членів має бути оголошено протягом цього тижня. Відповідальність за проведення конкурсу Шмигаль поклав на першого віцепрем’єр-міністра економіки Олексія Любченка. Цей конкурс мали б оголосити відразу після призначення Юрія Вітренка, але цього так і не зробили, тому конфлікт Наглядової ради з Вітренком лише посилювався.
Навесні наглядова рада виступила категорично проти призначення Юрія Вітренка. 19 травня Кабмін переобрав членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейдена, Юлію Ковалів і Наталію Бойко на термін до одного року. Їхні повноваження були продовжені до затвердження переможців відбору на посади незалежних членів наглядової ради, але не більш як на один рік. Країни «Великої сімки», а також дерджсекретар США Ентоні Блінкен, критикували кадрову політику в «Нафтогазі».
Конкурс із відбору чотирьох незалежних членів має бути оголошено протягом цього тижня.