Компанія “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука не має права просити пільги на ток, оскільки вона не підпадає під умови роботи підприємств “зеленої” металургії, тому що не займається скороченням викидів свого заводу.

Про це в ефірі каналу “Україна 24” заявив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич.

За його словами, згідно з європейською практикою застосування терміна “зелена” металургія, до неї відносять лише ті підприємства, які переходять від споживання викопних видів палива, зменшують свої викиди в атмосферу, тим самим стаючи “зеленими”. І, відповідно до законодавства отримують певні пільги. Однак підприємствам, які вже працюють за такими технологіями, як сталеплавильний завод “Інтерпайп”, така пільга не надається.

“Якщо завод відразу побудований з такими викидами, які не перевищують певний рівень, то можна ж сказати, що його зеленим побудували, і тому він цю пільгу повинен отримати”, – сказав Козакевич.

Крім того, він вважає, що надання підприємствам струму за різними тарифами є дискримінаційним.

“У профільному законі про ринок електроенергії сказано, що тарифи не повинні бути дискримінаційними. Тобто, один і той же тариф різні підприємства не можуть платити в різному обсязі”, – підкреслив Козакевич.

На його думку, в разі якщо підприємства потребують державної допомоги, щоб пережити кризу, вона повинна надаватися за іншим принципом.

“Таку допомогу треба трошки по-іншому надавати. Держава повинна оцінити, наскільки воно може надати таку допомогу, Кабінет міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку. А потім вже надавати безпосередньо. А так просто сказати, що одні повинні платити тариф, а одні не повинні платити, – я вважаю, що це вкрай невдала ідея “, – зазначив Козакевич.

Нагадаємо, раніше про схему для “зеленої” металургії повідомляв народний депутат Олексій Кучеренко, відзначаючи, що за пільги на ток для заводу “Інтерпайп Сталь” Віктора Пінчука українці заплатять зі своїх кишень понад 200 млн грн.

Раніше також повідомлялося, що компанія “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод” олігарха Віктора Пінчука орендує земельну ділянку в анексованому Росією Криму.

Про це повідомило видання “РБК-Україна” з посиланням на рішення “Арбітражного суду” окупованого півострова від 4 лютого.

“Зобов’язати ПАТ “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод” протягом 15 днів з моменту набрання рішенням суду законної сили повернути муніципальному утворенню міський округ Ялта Республіки Крим земельну ділянку площею 18 198 кв.м., розташовану на території Фороської селищної ради, шляхом підписання з Департаментом майнових і земельних відносин адміністрації міста Ялта Республіки Крим акту прийому-передачі”, – йдеться в рішенні “суду”.

Приводом для розірвання договору стала заборгованість з орендної плати в розмірі 519 831,91 рублів.

Згідно з рішенням “суду”, структури Пінчука перестали платити оренду за ділянку в окупованому Криму лише 10 квітня 2015 року, через більш ніж рік після анексії півострова.

Яку суму було сплачено “Інтерпайпом” в бюджет окупаційної влади за перший рік анексії півострова в матеріалах суду не розкривається. Згідно з умовами договору, річна плата могла скласти приблизно 1 млн російських рублів.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.