Канцлерка Німеччини Ангела Меркель прокоментувала угоду з США щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2”. За її словами, всіх проблем це не вирішить, пише 24 канал.

Канцлерка наголосила, що текст угоди узгодили з американським урядом, але не з Конгресом.

Угода з урядом США по “Північному потоку-2” “не вирішує всіх проблем, але допомагає,– переконує Меркель.

Окремо політикиня наголосила, що важливо, аби Україна залишалася транзитною країною після запуску російського газопроводу.

До слова, президент США Джо Байден пояснював угоду тим, що запуск “Північного потоку-2” неможливо було зупинити, оскільки газопровід побудований на 99%.

Цю заяву Байден зробив після оприлюднення американсько-німецької угоди щодо “Північного потоку-2”. Німеччина взяла зобов’язання відповісти Росії, якщо буде необхідність.

Байден сказав, що повністю усвідомив, що є главою американської адміністрації при зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Сидячи навпроти Путіна, я відчув, що він розуміє, ким я є, А я розумію, хто він такий… Я вперше відчув, що перебуваю в адміністрації, яка є лідером вільного світу,– зауважив політик.

Байден додав, що Путін знає, коли американський президент щось говорить, то може це зробити.

Нагадаємо, США та Німеччина уклали угоду стосовно “Північного потоку-2”. Обіцяють деякі гарантії для України.

Наприклад, Берлін має виділити понад 200 мільйонів євро на підтримку енергосектору та недопущення енергозалежності держави.
Також Німеччина обіцяє домогтись продовження контракту про транзит газу між Росією та Україною ще на 10 років.
Частина американських конгресменів виступили проти підписання домовленостей між США та Німеччиною.

В Україні теж обурились таким ходом подій. Міністерство закордонних справ надіслало ноти у Брюссель і Берлін через угоду. Українська сторона ініціює консультації з Єврокомісією.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.